Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 I Kombi

Rok produkcji 2000
Alfa Romeo 156 I Kombi 2.4 JTD 136KM 100kW 2000-2001 - Oceń swoje auto
Karoseria : Jest piękna
Silnik : Odcięcie dopływu paliwa, podobno dosyć powszechne
Przyjemne auto. Niezła oglądalność jak na rocznik. No i jest to chyba najładniejsze kombi w historii, a na pewno jedno z najładniejszych
Mój pierwszy turbodiesel. Wolę jednak benzynowe, ale w przedziale 2000/3500 obr wciska w fotel
Jak dla mnie trochę za "długa" i jakaś taka mało usportowiona. Niemniej pracuje w porządku
Jak na tę klasę bardzo dobrze. Przydałoby się nieco sztywniejsze, ale prowadzi się dobrze. Podsterowny, ale silnik wielki i ciężki na przedniej osi, więc w miarę usporawiedliwione
Mnie tam nic nie przeszkadza, choć kombi długie i tylna szyba mała. Uważam, że dobry kierowca musie wyczuwać swoje auto. Parkuję bez żadnych czujników na żyletkę. Choć wielu osobom może być trudnawo
Trochę mi brakuje wielofunkcyjnej kierownicy, ale to w późniejszych modelach dopiero. Nienajszczęśliwsze położenie włączników ogrzewania foteli. Poza tym ok
Auto o sporej kubaturze i klima za mało wydolna. Przy 2-3 pasażerach już nieźle paruje przy deszczu i musi dmuchać na full, co jest dosyć hałaśliwe. W upały nie jest mistrzem chłodzenia. Również długo się rozgrzewa, trzeba przejechać spory kawałek zanim zacznie dmuchać ciepłym powietrzem. Regulacja też marna, jak w pkp; albo za ciepło, albo za zimno, ustawienie i utrzymanie temp. graniczy z cudem.
Z przodu bardzo dobrze, z tyłu gorzej. Co prawda nigdy tam nie jechałem, a i pasażerów mam rzadko, ale jednak. Zwłaszcza jak na kombi. Bagażnik też nie powala
Że to diesel to niestety słychać, szczególnie na biegu jałowym. Powyżej 140 km/h jest za głośno. Da się jednak wytrzymać
Jak na diesla niemało. Chociaż ja akurat jeżdżę dynamicznie. Po Warszawie 9l to norma, chociaż tej granicy nie udało mi się przekroczyć; jeśli jeżdżę oszczędniej to 7,8-8l. W trasie do 110-120 km/h +zmiana biegów przy 2000 obr i hamowaniu silnikiem schodzi do ok 5,3. Ceny części wysokie, choć są zamienniki a i używane bywają, choć do tego silnika, akurat mało. ASO omijam. Uwaga na partaczy, potrafią Bellę uszkodzić a potem nie jest tanio
Za niewielką kasę fajny samochód o przyzwoitych osiągach.
Często wymieniam żarówki postojowych. Zawieszenie to największa zaleta, ale i zmora. Szybko pada na naszych drogach, a naprawy do najtańszych nie należą, zwłaszcza że jest niezależne. Średnio co 30 tyś już trzeba zaczynać powoli od nowa
Padło mi sprzęgło, ale dojechałem 200 km. Wytrzymuje około 200 tys km. Nigdy nie utknęła mi w trasie (no może raz, ale z mojej winy; zatarłem łożysko alternatora, ale słychać je było dużo wcześniej i nic z tym nie zrobiłem). Poza tym częstą usterką tego silnika jest odcinanie dopływu paliwa w trakcie jazdy przy obciążeniu. Podobno to turbina (komputer pokazuje usterkę czujnika ciśnienia gazolu). Ja swoją zregenerowałem, ale nadal to mam. Pozostaje mi już tylko elektronika (mam chipa na 160 KM)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 JTD 136KM 100kW [l/100km]

7,1