Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 I Sedan

Silnik : Dynamiczny i oszczędny
Karoseria : Rdza pod progami
Zawieszenie : Skrzypienie zawieszenia
Układ elektryczny : Przepalające się żarówki H6W
Ogólnie jestem bardzo zadowolony ze swojej włoszki, polecam każdemu.
Jak na taki silnik to niczego nie można mu zarzucić, chociaż brakuje mu trochę "kopyta". Ale pomimo to mile mnie zaskoczył swoją dynamiką, a zarazem w miarę oszczędnością ;)
Bez zarzutów, płynne przełożenia, brak awarii. Nic tylko jeździć :)
Drogi trzyma się jak mało które autko, ale że każdy kij ma dwa końce to nie jest najlepiej na polskich dziurach, lecz jak dla mnie nie jest tragedia, wręcz spory komfort, który zapewnia przestronność auta :)
Widoczność wręcz perfekcyjna, ale jedyną wadą przynajmniej dla mnie są źle wymodelowane lusterka. Z wyglądu śliczne, ale przy parkowaniu jednak trochę utrudniają życie, szczególnie jak się parkuje tylko na lusterka, a nie patrzeć przez tylną szybę.
Bardzo dobrze zaprojektowane wnętrze, wszystko "pod ręką", schowki, nie schowki i inne duperele zostały przemyślane.
Całkiem wydajne ogrzewanie, w zimie da się ogrzać :) z klimatyzacją też nie ma problemów.
Przestrzeń aż za duża ;) jak dla mnie bomba. Auto nie jest jakiś ogromnych rozmiarów, ale tak poskładane że spokojnie komfortowo można podróżować. Jedynie bagażnik ciutke maławy, ale jak się chce mieć przestrzeń na bagaż to się bierze kombi a nie sedana ;)
W środku cichutko jak w nocy na wsi :) jedynie słychać przyjemne mruczenie silnika.
Paliwa trochę zjada, ale nie są to astronomiczne liczby. Jak na to jak autko jeździ to całkiem nieźle, z cenami też nie ma tragedii, zamienniki są bardzo dobrej jakości, a cenowo jak do przeciętnych aut. A naprawy tak samo jak w każdym innym samochodzie.
Za tą cenę takie wyposażenie to niewiele aut oferuje. Komfort, jakość wykończenie, wyposażenie i estetyka jak w żadnym innym. Słyszy się o awaryjności tych aut, ale to chyba jedynie osoby które mają samochód po to żeby wsiadać i jechać, bez zaglądania pod maskę. Ale dla takich osób to każde prędzej czy później jest awaryjne :)
Jak do tej pory nie miałem problemu z żadnymi drobiazgami. Jedynie żarówki postojowe H6W lubią szwankować oraz skrzypienie zawieszenia.
Z poważnych usterek nie zdarzyło mi się nic. Do wymiany części zużywające się. Jedynie karoseria w okolicach łączeń na progach i pod progami zaczyna powoli rdzewieć, ale jak na ten wiek to nie nowość;)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V T.S. 120KM 88kW [l/100km]

11,3