Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 I Sedan

PanAR, 17 lat temu
Silnik 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
Rok produkcji 1999
Alfa Romeo 156 I Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Jak dla mnie wymarzone auto. Wygodna limuzyna ze sportowym pazurem (nie licząc nieco za małego silnika). Wygląd auta i niepowtarzalny dźwięk silnika wynagradzają małe niedociągnięcia. Gorąco polecam!
Jestem z tych, którzy kupowali to auto sercem ;) więc powiem tylko, że jest wspaniale (dźwięk, dynamika i... jeszcze raz dźwięk :) Trochę za mała pojemnośc jak na to auto - wyczynów to nim robić nie można, ale i tak na trasie raczej "bryluje" niz ciągnie się w peletonie...
Na trasie jest bardzo dobrze - a redukcja z piątki na czwórkę lub (jeszcze lepiej) z czwórki na trójkę to poezja... Szybki i sprawny skok dźwigni zmiany biegów, no i ten "rrrrroar!!!" - polecam! W mieście niezbyt wygodnie - do końca nie wiem z czego to wynika, ale nie jeździ sie super komfortowo - takie subiektywne odczucie ... Czasami problemy z wrzuceniem wstecznego.
Tutaj nie mam żadnych zastrzeżeń - połyka zakręty i jak ktoś mądry (i zakochany w marce) kiedyś napisał: "...wychodząc z rykiem silnika z jednego zakrętu, twoje oczy szukają juz następnego..." (parafrazuję, bo nie pamiętam dokładnie ;)
W przód ok - nie licząc grubych słupków bocznych, które każą się czasem podnieść z fotela i zaglądać, czy nie jestem na torze kolizyjnym :) Wstecz nie najlepiej, ale wygląd "masywnego tyłka" to wynagradza... Najczęściej parkując sam jestem czujnikiem i wysiadam sprawdzić ile mam miejsca, no a potem to wsiadam i cofam na wyczucie :D
Zdecydowanie za mało schowków... Pojemnik z płytami CD wożę pod nogami pasażerów z tyłu :( Brak podstawki pod kubek lub puszkę z napojem - wstyd!
Klimatyzacja czasami za możno wychładza... i piszę te słowa w środku lata podczas fali upałów ;) więc ona naprawdę MROZI... Ogrzewania nie miałem jeszcze okazji przetestować...
Czujesz się wspaniale siedząc w świetnie wyprofilowanych fotelach. Dużo miejsca na nogi. No i jeszcze ten alfowski klimat - nie do opisania - to trzeba samemu poczuć.
Jak dla mnie przy dłuższych trasach dźwięk silnika jest nieco męczący. Duża wada to taka, że jest mooooocno basowy i nie słychać basów w radiu - dziwne uczucie.
W mieście pali mi ok. 11,5 litra Jednak nie mam mu za złe, to premia za dobre samopoczucie, które funduje mi co rano w drodze do pracy ;)
Kupiłem używanego sześciolatka za naprawde małe pieniądze. Jeżeli chodzi o nowe to się nie wypowiadam ;)
Proszę się za mocno moją oceną nie sugerować, auto mam od ok. miesiąca. Na razie jest dobrze, oprócz tego, że w pewnym momencie wskaźnik paliwa zaczął wskazywać pustkę, aby po trzech dniach, sam z siebie wrócić do prawdziwego poziomu. Ale to jest właśnie ta czarująca cecha konstrukcji włoskich - niedopracowanie szczegółów :)
Patrz wyżej - krótki okres posiadania...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V T.S. 120KM 88kW [l/100km]

8,3