Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 I Sedan

ALFISSIMO, 14 lat temu
Silnik 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Rok produkcji 2000
Alfa Romeo 156 I Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Karoseria : Około 10 lat i nic nie widać...narazie:)
Silniczek ...poezja.Czasem sa falowania obrotow ale włoskie silniki tak maja i nie nalezy z tym walczyc no chyba ze jest to cos powazniejszego.
Biegi wchodza dziecinnie prosto,ale nie nalezy wbijac biegow na siłe,tylko z wyczuciem.Kilka razy tak zrobiłem i miałem problem z 4tym biegiem jakis czas byłem zmuszony jezdzic bez 4ki.
Zawieszenie jest znane w alfach z doskonałosci.Kazdy kolega ktory miał okazje jechac (na siedzeniu pasazera):) mowił ze jego samochod w tym momencie stracił by przyczepnosc...Ja swoja 156 obnizyłem srednio o 4 cm. Zarazem jest twarde co czasem dokucza.
Widocznosc dobra,a dlatego ze za pierwszym razem kiedy wsiadłem do 156 miałem wrazenie ze lusterka boczne sa za małe.Ale z czasem da sie oswoić-jak zreszta do wszystkiego...
No w środku może jest ładnie fotele skórzane robia wrazenie.Wiele osób chwali zegary itp. Ale brak praktycznych gadżetów takich jak np. zwykły trzymak na kubek czy butelke.I w mojej wersji brak podłokietnika przydatnego w długich podróżach.
Daje rade:)Chce sie ciepło jest ciepło,chce sie zimno jest zimno:)Podgrzewanych foteli nie używam,zreszta ponoc źle działa na męskość:)
Mi jest wygodnie:) a że mam 193 cm wzrotu to za mną nie ma za bardzo miejsca.A z tyłu nigdy nie siedziałem szczerze wiec nie wiem co tam sie dzieje.
Wyciszenie...hmm powiem tak dla mnie nie ma waznej roli.Tłumnik Sebringa robi troche hałasu,a katalizator został usuniety.Ale na początku pamietam było dość cicho,do momętu kiedy się nie przycisneło ale wtedy jest to miły dzwięk dla uszu.
Spalanie w miescie masakryczne:) w trazie przydał by się 6ty bieg dla łamiących przepisy.Na pełnym baku okiło 60 litrów jestem w stanie zrobic 750-800km w trasie,z średnią prędkością 120-140(nie wliczając zjazdów oczywiście)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V T.S. 144KM 106kW [l/100km]

14,5