Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 I Sedan

Robert, 17 lat temu
Silnik 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Rok produkcji 2000
Alfa Romeo 156 I Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Auto ciche, piękne, bardzo dobrze trzymające się drogi ale niestety wyposażone w fatalnej jakości silnik (przynajmniej ten 1,8)
Po przejechaniu 101.000 km pękły dwa tłoki, wymieniłem je na nowe, po przejechaniu kolejnych 15.000 km pękł kolejny tłok!!!!! Użytkowany jest rozsądnie, bez piłowania.
Notoryczne naprawy, że jakość naswzych dróg jest fatalna ale to auto się na nie poprostu nie nadaje.
Martwe strefy, szczególnie patrząc do przodu skos.
Przy włączonej klimatyzacji auto z przebiegiem 10000 km nierówno pracuje na wolnych obrotach, ale to chyba wina silnika.
Z przodu dużo miejsca, z tyłu go po prostu nie ma. Bagażnikw Sportwagonie to fikcja niby auto kombi a ma mniejszy bagażnik niż niejeden sedan i to z niższej klasy.
Lepsze niż u aut porównywalnej klasy
Niecałe 140 KM nigdy nie będzie ekonomiczne, z resztą to auto nie zostało stworzone dla rencisty.
W sumie zależy czego kto oczekuje, jeśli chce mieć auto o wyrafinowanej stylistyce i sportowym zacięciu to to jest właśnie to, ale myśle że w ślad za tym powinna iść też 8jakość. niestety potwierdza się stara prawda, że włoskie dobre jest tylko to co się je i ogląda. Silniki strzelaja (mi i mojemy znajomemu pękły tłoki, dwóm innym pękły paski rozrządu po 60.000 km i w ślad za tym szlag trafił też silnik), podwozie za słabe na nasze drogi, drobiazgi się psują, a auto nie jest tanie. Jeśli myślisz o zakupie alfy sprzedaj ja zanim dojeździsz 100.000 km bo potem wydasz mnóstwo pieniezy.
Tragedia, dwa razy zepsuła się zasówa bagażnika (sport wagon), zepsuta kratka oddzielająca bagażnik od części osobowej, częste przepalanie żarówek, wypadła lampka od podświetlania tablicy rejestracyjnej
Ogólnie do 10000 km niby nic poważnego poza zawieszeniem, ale ok. 100 tyś. tragedia silnik się rozleciał, termostat do wymiany, problem z wolnymi obrotami, baardzo często zawieszenie do naprawy,

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V T.S. 144KM 106kW [l/100km]

9,3