Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 I Sedan

Toerag, 15 lat temu
Silnik 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Rok produkcji 1999
Alfa Romeo 156 I Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Fajnie sie wkreca, sanocho jest naprawde szybki i mozna bezpiecznie wyprzedzac. Jezeli startuje spod swiatel, to gdy u mnie konczy sie jedynka, dieslowcy juz sa w polowie trojki... naprade fajny silnik.
Układ elektryczny : przepalajace sie zarowki... drobnostka, ale irytowala mnie ta zolta kontrolka :)
Zawieszenie : szybkozuzywajace sie zawieszenie, glownie gorne przednie wahacze - co ok 30-40k km po naszych dorgach sa do wymiany (ok 400 pln) pozostale czesci sa wytrzymale
Silnik : irytujace falowanie obrotow na biegu jalowym, dorbanostka, najczesciej wystarczy przeczysic przepustnice (w salonie ok 110pln)
Naprawde super samochodzik, piekny, szybki, silnik wysoko kreci. Naprawde niezawodny jezeli chodzi o powazne naprawy, dorbnostki niestetyt dosc czesto sie zdarzaja. Wyglad super, srodek naprawde ciekawy, skorzana tapicerka Momo rowniez super. Wspanialy samochod.
Silnik swietny, super sie wkreca, kreci bardzo wysoko co daje pewnosc szybkiego i pewnego wyprzedzania. Trzeba o niego zadbac, denerwujace "falujace obroty", trzeba czyscic przepustnice i regularnie wymieniac pasek rozrzadu. Ogolnie naprawde super silnik, zrobilem 60k i nigdy nic sie nie stalo.
Jest ok, moglaby miec krotszy skok.
Uklad jezdny wysmienity, naprawde zawieszenie wielowahaczowe robi swoje, samochod idealnie trzyma sie drogi i w ogole nie przechyla. Wada jest to, ze niestety szybko sie zuzywa... ale na szczescie koszt wymiany nawet calego zawieszenia nie jest zbyt wysoki - wszystkie wahacze+ 4 amortyzatory bilstein b4 + robocizna wyniosl mnie ok 2000 pln) a wystarczy to na wiele. Jedynie przednie gorne wahacze wybijaja sie na dziurach co ok 30-40k km, wymiana obu to koszt ok 400 pln
Normlana, jak w sedanie.
Wszystko na swoim miejscu, fajne jest to ze zegary i wskazniki sa dla kierowcy i sa zwrocone w jego strone.
Szybko sie nagrzewa, klima tez wydajna, nawiewy w calym wnetrzu sprawdzaja sie dobrze.
Z przodu ok, z tylu miejsce wyprofilowane tylko dla dwoch osob, trzecia siedzi jak na taborecie w kuchni. Mnie to nie przeszkadzalo, jezdzilem w max 2 osoby. Bagaznik malutki 380l choc dosc reglarny, ale to nie jest samochod ciezarowy.
Eknomicznosc jak dla mnie jest ok, kupuje swiadomie samochod z silnikiem 2l wiec nie bede narzekal jak spali 10l na 100. Spalanie jest zalezne od stylu jazdy kierowcy. Np ja na baku paliwa w zimie na oblodzonej nawierzchni jezdzac spokojnie robilem ok 100km wiecej niz w lecie spieszac sie do pracy. Przeglady i naprawy sa tanie (naprawde!) jest mnostwo zamiennikow dobrej klasy, ktore sie sprawdzaja. Wystarczy poszukac.
Za takie pieniadze naprawde warty polecenia samochod, za kilkanascie tys mozna miec super wozik i czerpac z jazdy mnostwo przyjenosci. Naprawde szczerze polecam, trzeba tylko zdac sobie sprawe z drobnych awarii... Trzeba miec tez zdrowe podejscie: jezlei kupuje samochod z silniekim 2.0l to nie moge narzekac ze pali 8l, albo jezeli kupuje uzywany samochod np 8 letni to glupota jest podawac za wade ze cos sie zepsulo... mozna isc do fiata i kupis nowe seicento na raty - moze na gwarancji sie nie zepsuje.
Drobiazgi sa irytujaca... niby nic sie nie dzieje, drobne sprawy, ale... to zgasnie zarowka jedna, to druga, to podsiwetlenie zegara... to tanie naprawy ale jednak trzeba jechac i to zrobic...
Zadnej powaznej usterki nie zanotowalem na dystansie 60k km, nigdy nie stanela, nic sie nie stalo. Dalem o ten samochod bo bardzo go lubilem, wiec zawsze wszystko bylo zrobione jak nalezy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW [l/100km]

8,6