Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 I Sedan

sonnydredman@wp.pl, 14 lat temu
Silnik 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Rok produkcji 1998
Alfa Romeo 156 I Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Sportowy charakter auta no i oczywiscie dźwiek tego silnika
Poprostu dobrze:D
Jeżeli chodzi o samą moc i elastycznośc to nie udało mi sie znaleźc mocniejszej 2-litrówki. Nie jedno BMW 2.5i przegoniłem nim ze świateł:P. No i oczywiście ten cudowny dźwiek przy przyspieszaniu. Kosmos powyżej 3 tys.obr. Tylko Alfa potrafi tak grac... Bezapelacyjnie 5+
Świetna szczególnie kiedy masz podłokietnik w siedzeniach. Troszke krótka 1 ale każdy bieg potrafi nadrobic czas przerzucania.
Wejdźcie stówką w zakręt... Auto dostłownie przyklejone drogi. Nietety nie lubi naszych \"polskich dróg\"(oczywiscie jeżeli można to nazwac drogą). Ale na płaskich nowych drogach pokazuje zdolnosci zawieszenia. Prowadzi sie jak rasowe sportowe auto. Aż czujesz sie lepszy na drodze:P Doskonały układ kierowniczy.
Ja widze wszystko... z przodu, z tyłu, z boku. Świetne lusterka(Zerowy ślepy punkt).
Najbardziej brakuje mi stojaka na puszkę po Fancie:P Wszystko pod ręką i w zasigu reki. Przydałoby sie jeszcze gdzies miejsce aby rzucic papiery i takie totalne pierdoły lecz mimo to nie narzekam. mam powody:P WNĘTRZE = DZIEŁO SZTUKI. odrazu widac ze włoch:)
U mnie wszystko działa automatem i niestety czasem mnie irytuje:P Alfa stara sie byc mądrzejsza od kierowcy i odrazu po odpaleniu włącza dogrzewanie(lub klime). Głównie tą drugą wiec sie zapoznałem już z przyciskiem ze śnieżynką:P Ale samo działanie perfekt!!!
Niesamowicie wygodne auto pomimo że widziałem wieksze wnętrza. Jeżeli chodzi o bagażnik to... ...no nie jest to samochód rodzinny. Ale co to mnie młodego kawalera obchodzi:P PS: Naprawde fajny sposób wożenia nart.
FENOMEN!!! Na światłach nie słychac że masz odpalony silnik. Przy ambitnej i agresywnej jeździe dźwiek silnika to najpiekniejsza chwila jaką możesz spędzic w tym samochodzie.
NIE MA CO OSZCZEDZAC!!! Tak czy tak spali tyle samo. Po opanowaniu jazdy tym autem mozna naprawde miec korzysci w spalaniu jak i wrażenia z jazdy. U mnie 9-10 - miasto(WAWA:/) trasa- nawet poniżej 7(WAWA-RZESZÓW).
Za te pieniądze nie trafiłbym lepiej... Ma wszystko co niejedeno luksusowe auto.
Trzeba regularnie dbac o zawieszenie. Naprawdy różnych pierdół w zawieszeniu to grosze. Raz na pół roku warto oddac na dzien, dwa aby powymieniac za 300zł...
BRAK!!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW [l/100km]