Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 I Sedan

Questounico, 12 lat temu
Silnik 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Rok produkcji 1998
Alfa Romeo 156 I Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Moc.
Inne : Piszczące paski klinowe
Silnik : Miekkawe panewki korbowodowe
Układ elektryczny : Dramatycznie ciężka wymiana żarówek
Dobrze. Wszystko opisane wcześniej.
Silnik jak na tą pojemność i rocznik wyróżniał ten samochód pod względem dynamiki, mój egzemplarz palił mi 11,5l gazu na 100km przy oszczędnej jeździe, jednak gdy pedał szedł w podłogę potrafiło osiągać 15l. W silnikach tych trzeba zwracać uwagę na dobór dobrego oleju i terminowe wymiany, nie kręcić go poniżej 70stopni na termometrze szkodzi mu to i niestety można mocno nadszarpnąć kondycję panewek korbowodowych, za to, że jest tak miekki dostaje 4.
Skrzynia z doświadczenia naprawdę godna polecenia biegi precyzyjnie się zmienia, dość sztywno ze sportowym zacięciem. Mały minus trochę za długi lewarek ale to drobiazg.
Układ jezdny bardzo dobrze autko miałem 3 lata wymieniłem tylko jeden wahacz, auto dobrze się prowadzi.
Dobra, mogło by być lepiej do tyłu ale... nic nie jest idealne.
Ergonomia średnia szczerze mówiąc... jeden schowek średnich rozmiarów, brak składanych kanap, ale w końcu to Alfa sedan z klasą... szczerze... nie chciał bym żeby w mojej wersji z czerwonymi skórami MOMO można było kłaść oparcia... to nie przystoi... to nie VW Passat gdzie się wozi, żonę, 3 dzieci, psa, kota, 3 worki cementu na działkę i garnek z bigosem od rodziców.
W porządku szybko grzeje, wydajnie chłodzi z czystym sumieniem 5.
4... bo chcę być obiektywny... kierowca, super... ale pasażerowie z tyłu mogą narzekać w porównaniu z innymi samochodami tego segmentu. Przód 5 Tył 3 Średnia 4
W porównaniu z Laguną z tego samego roku... o niebo lepiej, a to francuzy są uznawane za wcielenie komfortu.
Tak! Doskonałe narzekacie tu, że wam dużo pali, a czego się spodziewaliście kupując 2.0l 156konny samochód o średniej masie? 8l w mieście?? To trzeba było kupić Astrę II 1.6, a nie brać się za Alfę, żaden samochód który daje tyle komfortu, i mnogości wyposażenia w silniku 2.0 wam mniej nie spali... porównajcie z BMW 3, A4, Vectrą czy MB C-Klasse... a nie z Punciakiem 1.2 dziadka...
Zdecydowanie tak ale za dobrą Alfę trzeba sporo zapłacić :)
Jak padnie postojówka ciężko wymienić.
Psuje się jak wszystko, dbaj o nią, wymieniaj oleje, czasem podłącz pod komputer, wymiany drobnostek za kilkadziesiąt zł uratują cię przed dużymi wydatkami, jak czytam, że komuś rozrząd puścił, albo że uszczelka pod głowicą poszła... na Boga... sami sobie winni jesteście to nie Golf III z 94r z \'pancernym\" dislem który jeździ na rzepaku, auto ma mocny silnik więc jest mniej wytrzymałe coś za coś.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW [l/100km]

9,7