Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 I Sedan

Mizar, 18 lat temu
Silnik 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
Rok produkcji 1999
Alfa Romeo 156 I Sedan 2.5 i V6 24V 190KM 140kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Pisze dobrze bo nie kazdy musi lubiec takie auta. Moja prywatna ocena jest "doskonale" Najlepsze przednionapedowe auto w latach w ktorych byla wytwarzana.
Od zawsze uwazalem ze najlepsze jednostki V6 robi Alfa Romeo. To jak ten silnik pracuje, sposob rozwijania mocy, wchodzenie na obroty i dzwiek jest poprostu oszalamiajace przy tym niemal zupelnie bez wibracji.
Biegi sie zmienia przyjemnie i predzyzyjnie ale mozna nieco poprawic np. wysokosc lewarka ale biegi nie sprawiaja problemow
To kolejny atut 156 w 99r nie bylo zadnych rywali mimo napedu na przednia os Alfa nadzwyczaj dobrze zachowuje sie w zakretach. Czuje sie nieco dziury ale nie uwazam to za wade biorac pod uwage wlasciwosci jezdne auta
Tu mogloby byc nieco lepiej jednak na szczescie na takich blachostkach staram sie tylko oszczedzac. cofanie Alfa jest mozliwe i to mi wystarcza
Jak dla mnie wporzadku , czuje sie swietnie w klimacie Alfy Romeo i zadna czynnosc nie sprawia mi nieprzyjemnosci, wrecz przeciwnie.
Nie ma zadnych problemow.
Nie wiem jak odpowiedziecna to pytanie mam 180 cm wzrostu i w Alfie 156 czuje sie swietnie, z tylu tez jest przytulnie auto ma styl i klase wnetrza stad jest niepowtarzalnie. Podrozuje sie wygodnie
Dzwiek jaki sie dostaje do kabiny samochodu jest absulatnie taki jaki ma byc.
Mogloby byc nieco taniej, ale biorac pod uwage auta typu Opel Vectra, Volkswagen Passat, Toyota Avensis, Honda Accord, Nissan Primera to sie oplaca, zaden z tych samochodow nie oferuje za nieduza mniejsza cene chociaz w polowie tego co AR 156. Jesli jednak biorac pod uwage mozliwosci materialne ludzi nie tylko to nie kazdy sobie moze na to pozwolic.
Zadnych uwag nie mam.
Przebieg 120 tys 2 razy wymieniany zespol rozrzadu , o to nalezy dbac co stanowi pewien wydatek raz wymieniane przednie i tylne teleskopy, wahacze , silnik wzorowy
Powaznych usterek zadnych nie bylo wszystko co uleglo zuzyciu nie zaskakiwalo za specjalnie

Usterki Alfa Romeo 156 I

Alfa Romeo 156 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu