Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 I Sedan

Olek, 20 lat temu
Silnik 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
Rok produkcji 1998
Alfa Romeo 156 I Sedan 2.5 i V6 24V 190KM 140kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Jak zapewne zauważyliście jestem zakochany w samochodach z Arese. Ale patrząc na to obiektywnie - śliczny samochód (tylko Włosi potrafią takie robić), który się nie starzeje, czego przykładem ostatni face-lifting, fantastyczny silnik, dobre zawieszenie i poprawiona jakość wykonania. Ten samochód był śliczny w czasie swojej premiery, pozostaje ładny do dnia dzisiejszego, a za 20 lat będzie ślicznym oldtimerem - jak każda Alfa.
dwa słowa - Cuore sportivo - i wszystko jasne
dobrze dobrane przełożenia, choć szkoda że na 2 nie dochodzi do 100 km/h (tylko 95) - byłby lepszy czas do 100
rewelacja już w serii, aczkolwiek V6 ma trochę za ciężki przód, więc w swoim egzemplarzu zmieniłem sprężyny i amortyzatory. Generlanie VW, Audi i BMW przejeżdżają te smae zakręty trochę wolniej - sprawdzone wiele razy w praktyce ;-)
niektórzy narzekają na widoczność do tyły - może i mają rację; zawsze fajnie zobaczyć głupią minę kierującego wyprzedzanym pojazdem.
mogłoby być trochę lepiej, ale jestem stronniczy i daję 5 (choć należy się 4+ ze wskazaniem na 4)
przestrzeń dla kierowcy i pasażera (z przodu) w zupełności wystarczająca. Pasażerowie z tyłu ..... stanowią tylko dodatkowy ciężar - więc są zbędni. Dużo miejsca z tyłu - gorąco polecam Mercedes Benz W 124 300 D - używany kosztuje niewiele , a że diesel to tani w utrzymaniu. No i niezaprzeczalny prestiż w podmiejskich miejscowościach!
Alfy brzmią pięknie
No cóż - samochód, który ma 7 sek do 100 km/h musi trochę spalić. Niestety pali ok 2 ltr w mieście więcej niż konkurencja. Czy to duzo? Jak kupujesz samochód za ponad 100.000 PLN to róznica 6 PLN na 100 km nie jest chyba zabójcza dla portfela. Jeżeli jest polecam TDI
kupując ten samochód jako nowy dostajesz kompletne wyposażenie, super silniki (oprócz 1,6 - zupełna kicha; taki większy rozrusznik) i fajne zawieszenie. Konkurencja nie może spełnić tych wszystkich warunków na raz.
nie mam zastrzeżeń
sypią się jedynie wahacze - ale może jest to spowodowane zmodyfikowanym zawieszeniem
Alfa Romeo 156 I Sedan