Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 I Sedan

adriano61@onet.eu, 14 lat temu
Silnik 2.4 JTD 136KM 100kW
Rok produkcji 1998
Alfa Romeo 156 I Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie spodziewałem się, że silnik disla może być tak dynamiczny i zarazem bardzo oszczędny.
Karoseria : oznaki korozji na łączeniach progów po obu stronach, i przy gumie łączącej szybę
Układ elektryczny : dość często przepalają się żarówki
Zawieszenie : częste problemy z wachaczami z przodu, ale to nie przez nietrwałość, lecz przez beznadziejne, wręcz okropne polskie drogi.
Jestem bardzo zadowolony, gorąco polecam tym któży dbają o swoją czterokołową zabawkę i z jazdy czerpią przyjemność całymi garściami. Ten samochód ma TO COŚ, CZEGO POTRZEBUJE NAPRAWDĘ DOBRY KIEROWCA.
Wersja 2,4 jtd naprawde strzał w dziesiątkę. Polecam wszystkim kto lubi dynamiczną i oszczędną jazdę.
Bardzo wygodna i elastyczna, nie miałem żadnych problemów.
Jazda tym samochodem to prawdziwa przyjemność. Wchodzenie w zakrety nie stwaza żadnych problemów nawet przy wysokich prędkościach, trzyma sie drogi jak przyklejony.
Bardzo dobra, nie ma problemów z cofaniem.
Ogrzewanie jest ok, ale czasami wystepują problemy z klimatyzacją.
Niestety wysokie osoby bedą miały dość mało miejsca z przodu i z tyłu, ale przy tych sportowych walorach alfy nie bedzie to przeszkadzać. Przecież to nie wysokiej klasy Mercedes, tylko sredniej klasy sedan.
Wyciszenie jest ok. Od prędkości 140km/h słychać jak aerodynamiczna konstrukcja pojazdu zaczyna poddawać sie sile wiatru, i wtedy zaczynamy słyszeć lekki szum. Jeżeli chodzi o silnik to naprawde Rewelacja, jak pierwszy raz przejechalem sie alfą 156, nie wierzyłem że jade dislem.
Spalanie mieści sie naprawde w normie jest to ok. 7 l na 100 km przy spokojnej jezdzie. Przy dynamicznej jezdzie alfa potrafi spalić nawet 12l na 100 km, ale to zdaża sie tylko w wujątkowych sytuacjach;)
Zdażaja mi sie tylko problemy z wachaczami przednimi tzn. wymiana co ok 1 roku, male problemy z klimatyzacją
Nie miałe żadnych poważnych usterek, przez 3 lata alfa nigdy mnie nie zawiodła, częściej robi to dziewczyna :)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 JTD 136KM 100kW [l/100km]

7,4