Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 I Sedan

tylluan, 11 lat temu
Silnik 2.4 JTD 136KM 100kW
Rok produkcji 1998
Alfa Romeo 156 I Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Samochód zakupiłem z przebiegiem ok 300kkm. Jesli ktoś dbał o ten silnik, tj. 2,4JTD, to motor sie pieknie odwdzięczy. Bardzo dobry silnik. Jedyne to turbina, zmienna geometria lubi sie przycinać, dlatego, koniecznie, czasem trzeba było auto pożądnie przegonić. Ale silnik oceniam na 4+
W symie nie mam żadnych uwag do pracy skrzyni biegów. Bez zarzutu.
Z tego między innymi słynie AR. Wielowahaczowy układ jezdny dawał wiele komfortu z jazdy, samochód niesamowicie trzymie sie zakrętów. Inne, nowe modele, np. WV zasze przy mnie zwalniały w ciasnym zakręcia, a alfa parła na przód!
Samochód niski. Widoczność do przodu, bez zarzutu, natomiast, tył był zbyt uniesiony. Ale nie przysparzało mi to żadnych problemów.
Ergonomia?! jedyne co mi przeszkadzało, z racji mojego wzrostu, to to, że samochód był niski. Ale do wnetrza nie mam żadnych uwag. No może brak stojaków na kubki (:
Dla mnie zawsze na pierwszym miejscu było, jak samochód zachowuje się w zimie, po odpalenia, przy polskich zimach, czasem trzeba było kilka min poczekać, aż szyba nada się do jazdy. Klimatyzacja bez zarzutu.
Dla małych kierowców i pasażerów - ok (:
Przy mojej alfie, wyciszenia przy kokpicie, i podłodze były coś kombinowane, więc trudno mi sie wypowiedzieć obiektywnie. Ale mogłoby być lepiej.
Rewelacja!! Silnik o takiej pojemności 2,4JTD i przebiegu ponad 300 000km a palił na trasie: 6,5l, w mieście 7-8l.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 JTD 136KM 100kW [l/100km]

8,1