Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 I Sedan

apasternak@o2.pl, 16 lat temu
Silnik 2.4 JTD 140KM 103kW
Rok produkcji 2001
Alfa Romeo 156 I Sedan 2.4 JTD 140KM 103kW 2000-2001 - Oceń swoje auto
daję dobrze, bo każdy samochód ma jakieś wady. Ten jest super i bardzo go lubię a ocena jest może subiektywna.Powinno być trwalsze zawieszenie, materiały w środku choć dobre mogłyby być lepsze. Skóra na kierownicy łuszczy się bo jest to skóra a nie zaplastykowana skóra. Pozytywy: hamulce z klockami EBC super, osiągi bez zastrzeżeń, zużycie paliwa bardzo dobre. Daje frajdę z jazdy jak mało który samochód.
mam chipa na 156 koni i 386 nm momentu obr
jest 5 biegów ale w nowszych jest już 6
ok ale gdyby jeszcze trwałość była lepsza i żeby nie skrzypiał gdy zawieszenie zaczyna sie kończyć
mam sportwagona a widoczność do tyłu przy cofaniu nie jest dobra
za mały zakres regulacji kierownicy(jak na mój 183cm gust)
daje doskonale choć klima trochę za mało wydajna.Ma to jednak pozytywne skutki bo trudniej się przyziębić
wystarczy, ja jeżdżę tylko sam lub w 2 osoby
moje drugie auto BMW 328 E46 jest lepiej wyciszone a alfa to diesel
trasa od 6,7l/100km do 7,1 l/100km,miasto 7,2-7.4l/100km, przeglądy i naprawy można zrobić w różnych stacjach za normalne ceny
gdybybyłalepiej wykonana i z lepszych materiałów, zasługiwałaby na klasę premium.
autu tej klasy nie przystoi aby pękały (już 2 razy) sprężynki przy uchwytach nad drzwiami, pękła sprężynka w rolecie bagażnika, podłączenie poduszki w fotelach przednich liche, bo przy przesuwaniu można zapalić kontrolkę,pękła mi klema przy akumulatorze ( z winy sezrwisu bo zle ją zmocowali)
przy 85tys poszedł przepływomierz BOSCHA
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 156 I Sedan 2.4 JTD 140KM 103kW