Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 I Sedan

Silnik 2.4 JTD 140KM 103kW
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: 5 lat
Alfa Romeo 156 I Sedan 2.4 JTD 140KM 103kW 2000-2001 - Oceń swoje auto
to jest moje najlepsze auto, miałem już renault safrane, forda scorpiona, bmw e36 i inne
silnik po tuningu w Vtech. Mógłby być jeszcze mocniejszy
bez zastrzeżeń
Na nierównościach dobija. W zakręcie jedzie przodem- podsterowna, pomaga technika hamowania lewą nogą. Nie radzę próbować na nierównej nawierzchni w szybko pokonywanym zakręcie. Nie są to wady, bo lepiej wzakręcie zachowuje się tylko Impreza lub Evo
Mam sportwagona i widoczność do tyłu jest ograniczona.
Jak dla mnie koło kierownicy winno być bliżej (zbyt mała regulacja) a wtedy nie powinno zasłaniać licznika.
klima nie jest zbyt wydajna
doskonale byłoby z kubełkowym fotelem i jakimś uchwytem na napoje. po co jest podłokietnik przy fotelu kierowcy? Mnie służy do mocowania CB radia.z tyłu nie jeżdżę.
Posłuchajcie jak gra silnik przy 200km/h
Średnio 7,2j/100km dla 75% po mieście 25% poza. nie jest to zły wynik.
doskonale dla używanych ale dla nowych alf ten stosunek wychodzi raczej dobrze
pękły już 3 sprężynki ;w klance kierowcy, uchwycie pasażera i rolecie bagażnika. Urywają się kabelki sygnalizatora zużycia klocków hamulcowych. Skóra na kierownicy trochę się wytarła.Takie drobiazgi nie powinny się psuć w aucie za ponad 100 tys zł
bez poważnych usterek. Wymieniałem przepływomierz bo padł po 10 tys km a był to oryginalny BOSCH, Przetarł się przewód klimy bo opierał się na kablu od akumulatora ale to nie jest wada auta tylko niechlujstwo serwisu, który psuje samochód w trakcie przeglądów i ewentualnych napraw. proszę o podanie adresu serwisu który nie urwie ani jednej śruby mocującej osłonę silnika czy takiego który podnoścnikiem nie uszkodzi antykorozyjnego zabezpieczenia progów

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 JTD 140KM 103kW [l/100km]

6,8