Lista ocen Alfa Romeo 159 Sedan (111) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 110 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kubson
Sedan 2.0 JTDM 16v 170KM 125kW
Autem przejechałem 30 tys. km, kupiłem egzemplarz w którym wątpliwy był dwumas, sprzęgło i przeguby wewnętrzne, stąd tylko 3*. Oczywiście mógłbym nadal jeździć z tamtymi elementami, jednak wychodząc z założenia 'jak dbasz tak masz', wolę wymieniać elementy zanim umrą śmiercią naturalną i przy okazji zniszczą inne elementy. Ceny części wg. mnie średnie np. za oba przeguby wew. ok 750 zł, koło dwumasowe (najwyższa półka) 3.5 tys zł, zestaw...
~Cezar
Sedan 1.9 JTDM 120KM 88kW
Bardzo drogie zawieszenie ! Zamieniki TRW i Lemforder nie do przyjęcia,400zł za wachacz i puka od nowości TRW to samo . Ori 700zł górny więc bardo drogo. ori przelatało 222tyś od nowośći. Potem wymiana na ori góra,dół trw 2700zł przód.Tył wymiana amorów i poduszek oraz sprężyn 240tyś.Potwierdzam że jest trwałe kupiłem auto z przebiegiem 170tyś po pl nakręciłem 50tyś zanim coś rószyłem i nic nie pukało do tego czasu.Jeśli chodzi o te sprawy...
~kris :)
Sedan 2.2 JTS 185KM 136kW
ceny są kosmiczne, koło pasowe wału nie dostępne w serwisie w całej polsce!!! dostępne nowe tylko na ebay.de za 1000 zł!!! aż mi gały wyskoczyły!!! dwa elektrozawory które musiałem wymienić kosmiczna cena w serwisie, łącznik stabilizatora droższy niż do hondy accord o 40 zł!!! kompletny łańcuch rozrządu prawie 1500 zł, bo są dwa łańcuchy. filtr powietrza 80 zł :D cewka zapłonowa 280 więc nawet nawet. ceny części nie są tanie...
~Michał
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
auto trochę waży to i trochę więcej musi spalić ale nie jest źle, wszystko zależy od nogi kierowcy. Co do cen części, przy silniku 1.9 jtdm części na rynku wtórnym można kupić bardzo tanio z uwagi gdyż auto jest mało awaryjne (chyba, że ktoś trafi na podpicowanego trupa albo ma ogromnego pecha) trzeba jedynie uważać na mechaników, którzy wciskają opinie o awaryjności alfy i wielkich kosztach napraw i koszą frajerów po kieszeni.
~Yossarian
Sedan 1.9 JTS 160KM 118kW
Mam służbową więc mnie to nie dotyczy ale wystawiam ocenę obiektywną. Średnie spalanie bez oszczędzania w cyklu mieszanym 11 litrów, przy szybkiej jeździe na trasie 150-180 km/h nawet 16 ltr. Nie mam pojęcia ile to auto pali minimalnie na trasie. Jeśli lubisz żeby auto paliło mało i tak lubisz podróżować to nigdy nie poznasz jej zalet, a często dostrzeżesz jej wady. Nie potrzebujesz jej.
~Adam
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Ceny częsci są na wysokim poziomie, porównywalne z Audi A6 i wyższe niż Merc E. Drogie są wahacze szczególnie te dolne (ok 600-700 pln za szt.), amortyzatory ok 260-280 za szt, klocki tarcze ok 500-600.Dostępność części na przyzwoitym poziomie. NAwet kupno filtra paliwa Ufi to koszt ok 180 pln. Spalanie pomiędzy 6-8 litrów co na tę mase jest bardzo dobrym wynikiem.
~Grzegorz D.
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Przegląd za 30 tysięcy km. Da się rzadziej ? W serwisie Polinaru jest się traktowanym baaardzo sympatycznie. Pali jak wspomniałem mało. Ponieważ nie zgadzam się z rubryką odnośnie psalania to podaję zainteresowanym: trasa drogami lokalnymi 200km z prędkościami poza obszarem zabudowań od 90 do 140 - spalanie 6,2. Kraków krótkie przebiegi, korki, ima - spalanie 8,5 - 9.
~Jarecki
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Tu spodziewalem sie troche lepszego wyniku,spalanie jest moim zdaniem jak na diesla troche za wysokie,moze dlatego ze mam przejechane dopiero 1500km i silnik jeszcze sie odpowiednio nie dotarl :) a nie jezdze szybko, zmieniam plynnie biegi, po miescie na krotkich odcinkach na zimnym silniku srednio 10l, na dluzszych 9l,w trasie srednio 7,5l
~Rafał
Sedan 1750 TBi 16v 200KM 147kW
Alfy nie należą do takich w obsłudze samochodów, chcąc dbać o samochód i wymieniać cześci eksploatacyjne (rozrząd, elementy zawieszenia, hamulce) na te najwyższej jakości lub oryginalne trzeba przygotować się przy każdej wizycie w serwisie na sumy 4 cyfrowa, na szczęście zadbana Alfa nie wymaga częstych wizyt.
~black
Sedan 1750 TBi 16v 200KM 147kW
Pierwszą zaletą auta jest względna bezawaryjność, co najbardziej przekłada się na niskie koszty utrzymania. Okresowe przeglądy wraz z wymianą elementów eksploatacyjnych między 800 i 1400 zł. Zestaw klocków hamulcowych to koszt ok. 500 zł. Zestaw tarcz to drugie tyle. Naprawy eksploatacyjne wahały się w granicach 600-1200 zł.
Alfa Romeo 159 Sedan