Lista ocen Alfa Romeo 159 Sedan (94) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 127 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marti111233209876
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
brak jestem zadziwiony tym chorym gadaniem że Alfa sie psuje!!! to raczej z zazdrości jeździłem naprawde wieloma!!! autami nowymi i używanymi! i powiem wam że Alfa 159 to proste ładne auto które jest jednym z najmniej awaryjnych aut ostatnich lat!!! BRAWO DLA ALFY ROMEO
~Wojciech
Sedan 2.4 JTDM 20v 200KM 147kW
Nic. Poprzedni właściciel zrobił porządek z ekologią, dzięki czemu silnik jest zdrowy i będzie pracował bezawaryjne jeszcze przez wiele kilometrów. Przy tym przebiegu sprzęgło się trzyma, dwumas, turbo i wtryski również. Odpala od strzała w największe mrozy.
~Mariusz O.
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Poważnych usterek jak na razie nie było i mam nadzieję, że tak zostanie. Auto jest dużo dojrzalszą konstrukcją, niż awaryjna Alfa 156. Bardzo dużo części mechanicznych, elektrycznych i elektronicznych auta jest takich samych jak w Oplu Vectra C.
~Tomasz
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Samochód bezawaryjny.Doskonała jakość montażu, materiałów.Nic nie skrzypi, stuka.Świetna sztywność nadwozia.Samochód z salonu. Twałe i doskonałe zawieszenie.Proszę porównać jakość montażu i materiałów w volvo,toyocie,maździe nie móiąc o fordach i oplach.
~Yossarian
Sedan 1.9 JTS 160KM 118kW
60 000 km to zbyt mało aby coś się zepsuło we wszystkich autach więc nie wiem nic na ten temat. Kłopoty z bardzo nowoczesnym zawieszeniem wystepują po około 60 000 na polskich drogach. Jak na samochód służbowy i raczej dynamiczną jazdę to chyba nie jest żle.
~Krzysiek
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
- dwukrotna awaria przekładni kierowniczej - skrzynia wymagająca regeneracji - wymiana uszkodzonego zaworu EGR - naprawa uszkodzonego filtra DPF - wadliwe nowe klocki i tarcze na przód, udało się je jednak oddać na gwarancję
~Łukasz
Sedan 2.2 JTS 185KM 136kW
Nie wystąpiły. Ale aby tak było trzeba pamiętać szczególnie o regularnej wymianie oleju i nie katować samochodu. To nie golf tdi albo astra w gazie i samochód niestety nie jest idiotoodporny.
~DawidW
Sedan 1.9 JTDM 120KM 88kW
W moim przypadku uszkodzony przepływomierz prawdopodobnie przez powstałą wilgoć po mrozach -15 stopni. Dodam, że auto stało nieużywane 2 tyg. Nowy ok 800 zł, osobiście wsadziłem używany oryginał za 100 zł.
~Adam P.
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Poza przeglądami serwisowymi to musiałem raz zrobić kolektor ssący koszt 900zł i nic więcej z autem się nie działo więc uważam że stosunek jakości do ceny jest idealny... Gorąco polecam

Usterki Alfa Romeo 159

Alfa Romeo 159 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Alf
Sedan 1.8 MPI 16v 140KM 103kW
Brak poważnych usterek silnika. Mankamentem jest jednak zawieszenie wielo-wahaczowe, które szybko się zużywa i wydaje irytujące dźwięki, mimo wymiany części na nowe.
Alfa Romeo 159 Sedan