Lista ocen Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW 2006-2010 (34) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~lukasz_ldz
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
W mieście(Łódź) przy dość ekonomicznej jeździe 6,5 - 7 l przy dynamicznej 9 - 10 l przy jeździe autostradowej ekonomicznie (do 140 km/h )6,5 - 7l przy szybszej ( 160 - 180 km/h) 7,5 - 8,5 l. Rekord spalania przy ekonomicznej jeździe w trasie ( do 100 km/h ) 4,2 - cztery osoby na pokładzie. Samochód świetnie się prowadzi i daje dużo radości z jazdy. W porównaniu do 156 dużo lepszy komfort i żadna awaryjność ( choć w dwóch 156 które miałem też...
~mioslaw
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Koszt regeneracji jednego wtryskiwacza to 400zł. Dowiadywałem się, ponieważ mechanik przypuszczał awarię. Okazało się że tulejka na rozruszniku powodowała gorsze odpalanie. Czeka mnie wymiana wahaczy z przodu. To jest chyba jedna z droższych części do tego auta ale pocieszam się faktem, że wahacze do audi nie są tańsze..) Choć podobno poprawili awaryjność zawieszenia w stosunku do 156. W mojej alfie z 2007r są jeszcze fabryczne wahacze, więc o...
~Mati_3miasto
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
W zależności od nogi i miejsca, spalanie wacha się między 6l/100km w trasie do 9,5L/100km w mieście z dość czestym przyspieszaniem i wykorzystaniem całych 320Nm ;) Moje poprzednie diesle paliły mniej ale żaden z nich nie dawał tego co JTDm... negatywny wpływ na spalanie ma napewno masa: niecałe 1600kg oraz 150KM które też trzeba wykarmić. Jeśli komuś pali mniej lepiej się rozejrzeć za wersja 120 bo mocniejszej nie potrzebuje...
~Ad
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Stosunkowo tani w naprawie i serwisowaniu. Olbrzymia dostępność części. Jeśli chodzi o spalanie to jak na diesla tej pojemności jest źle. Miasto 8 litrów, trasa 7.3. Jeżdżę bardzo dynamicznie na trasie, w mieście raczej nie szarżuję. Wynika to z dużej masy auta (blisko 1600 kg). Przy przepisowej jeździe można uzyskać spalanie w granicach 6 litrów (poza miastem). Posiada za to duży zbiornik (75l !)
~kamilwes123
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Części wszędzie dostępne, tanie, jedyny minus to przewód wspomagania - 900zł i tylko ASO. Przewód pęka na elastycznym elemencie i cieknie, można zakuć, nie polecam, najlepiej nowy w ASO. Warto przy zakupie spojrzeć na jego wyjście z pompy wspomagania oraz posłuchać na postoju czy nie wyje. Poza tym nie znalazłem żadnych usterek, a eksploatacja jest tania. Warto lać dobry olej.
~posiadaczafy159
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Alfa Romeo należy bądź co bądź do samochodów luksusowych, a więc cena utrzymania tego samochodu nie jest niska. Decydując się na niego, trzeba mieć świadomość, że naprawy zużywających się części trochę kosztują. Często brak zamienników (lub są naprawdę niskiej jakości) i trzeba zamawiąc oryginalne części z ASO.
~Patryk
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Jak w każdym samochodzie są rzeczy, które trzeba wymieniać i tego nie unikniemy. Części jak zawsze mogłyby być tańsze ale nie psują się częściej niż u innych marek więc nie mam z tym problemu. Co więcej, dowiedziałem się, że silnik 1.9 JTDM 16V 160 KM jest silnikiem bezkolizyjnym co jest dodatkowym atutem.
~Staszek :P
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
ogólnie ostatnia trasa 500 km - 8.5 l /100 przy klimie i prędkościach znacznie powyżej autostradowych - ( niemieckie autostrady) przy jeździe do 110- 140 - 7 litrów - miasto 9 - ale to niie jest samochód miejski
~de
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Cudów tu nie ma. Alfa lubi spalić sporo, głównie w mieście daje popalić. Przeglądy, nie jest tak strasznie, większych napraw nie było. Tankuję lepszą ropę, używam dobrych olei, normalna eksploatacja auta nie rujnuje budżetu.
~wręcz zakochany
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
8 l/100 - dynamiczna jazda w mieście i jeszcze bardziej dynamiczna :)) poza miastem. No ale BMW i nowy diesel Subaru tu chyba już proponują więcej (to znaczy mniejsze spalanie :)). przeglądy co 30000 więc ok
Alfa Romeo 159 Sportwagon