Lista ocen Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW 2006-2010 (34) - Silnik

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mati_3miasto
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Mocny, elastyczny, dośc cichy (V max 230km/h-licznikowe).... jednak dla kogoś kto szuka prawdziwej radości z jazdy polecam benzynowe wersje brzmią o niebo lepiej (co nie znaczy ciszej ;] ) I żeby mnie ktos źle nie zrozumiał jak na diesla chodzi naprawde dobrze... nie znam drugiej 4 cylindrówki z zapłonem samoczynym która chodzi tak kulturalnie. Wszelkie TDI HDI i inne cuda odpadają nawet 2.0 diesel produkcji BMW bardziej kleokocze.
~Ad
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
1.9 jtdm chyba najlepszy i najbardziej trwały z nowożytnych diesli. Tani w naprawie, dużo mechaników go ogarnia. Niestety standardowe przypadłości takie jak wtryski czy egr trzeba traktować jako elementy eksploatacyjne i wymieniać/regenerować. Mi się jeszcze nie zdarzyło, ale pewnie nadejdzie ten czas. Nie jest doskonale ze względu na słabą kulturę pracy- jedna z gorszych w swojej klasie niestety.
~kamilwes123
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Silnik łączy ekonomie i dobre osiągi, niestety jest to jednak 1,9 w dieslu, który brzmi po prostu średnio. Poleca się wyprogramowanie EGR oraz usunięcie klap wirowych z silnika, awaria klapy i np. jej urwanie się powoduje remont generalny silnika. Jeśli ktoś szuka bezawaryjnej jednostki która dostarczy dobre osiągi i można silnik polecić.
~Patryk
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Muszę przyznać, że nigdy nie przepadałem za silnikami diesela jednak JTD chodzi w miarę przyjemne. Na pewno dźwięk jest mniej irytujący niż w TDI czy HDI. Dodatkowo samochód jest tak dobrze wyciszony, że silnik ledwo słychać. Ponadto z pomocą zawsze przychodzi 8 głośników, które znajdują się w mojej AR :)
~de
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Silnik bardzo elastyczny, równo ciągnie do 4000 obrotów. Fajnie się wyprzedza. Kultura pracy dieslowa, zimny klekocze, po nagrzaniu Common Rail zapewnia bardziej subtelne doznania. Przy ruszaniu mułowaty, ożywia się po włączeniu turbiny. Lubi wypić dużo ropki. Obsługa, póki co, olej i filtry.
~gorzelak@post.pl
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Wystarczy. Poprzednia Alfa 156 1.9 jtd była \"podkręcona\" na komputerze do 160 KM i 350 kGm,i była bardziej skoczna - ale tu fabryczne osiągi są wystarczające. Nie będę tuningował, podobno filtr cząstek stałych może się zatkać. Z przyczepą 1200 kg radzi sobie doskonale. Cieszy cisza i brak drgań.
~mioslaw
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Bardzo dobrze się zbiera, przy tym oszczędny i cichy. Nie jest wybredny na paliwo. Koszty utrzymania jak w każdym dieslu, filtry płyny i tyle..Rozrząd tańszy od konkurencji Audi.. Silniki jtd, jtdm przewyższają kulturą pracy tdi czy hdi, a przy tym są mniej awaryjne.
~Alfa_Tom
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Po pracy silnia słychać, że inżynierowie się przyłożyli. Pod maską panuje porządek. Podczas jazdy pomruk z wydechu może zmylić - że to benzyna. Moc jest wystarczająca. Zużycie paliwa akceptowalne, średnio wynosi 7l/100km, w mieście wyraźnie wzrasta
~Staszek :P
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
pali jeździ oleju nie bierze - po zakupie wymieniłem wszytsko (rozrząd pompę filtry olej i płyny) - żadnych problemów - poza turbodziurą która na początku jest wyczuwalna - jak się dostosuje technikę jazdy (obroty ,biegi, gaz) da się jeździć
~Marko
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Silnik jak na swoją moc i pojemność jest rewelacyjny. Pieknie i równo pracuje, jest elastyczny i bardzo dynamiczny jak na jedyne 150KM. Silnik to chyba jeden z największych atutów tego auta, zaraz za układem jezdnym.
Alfa Romeo 159 Sportwagon