Ocena kierowcy - Alfa Romeo 164

mario164, 19 lat temu
Silnik 3.0 i.e. QV 200KM 147kW
Rok produkcji 1990
Alfa Romeo 164 3.0 i.e. QV 200KM 147kW 1990-1992 - Oceń swoje auto
polecam naprawde warto alfe się kocha, każdy kierowca powinien w swoim życiu mieć AR
wysoka kultura i dobre osiągi to autko potrafi jezdzić :) silnik jeśli się dba to jest praktycznie bezawaryjny
mam automat, dobrze się spisuje w mieście i ma dobrze dobrane przełożenia, trzeba pilnować wymian oleju i filtra bo w przeciwnym wypadku ból finansowy a i naprawiać nikt nie chce
nisko zawieszony silnik i dość sztywne zawieszenie dostarczają niesamowitych wrażeń, nawet jeśli nie damy rady wygrać ze startu ze świateł to w zakręcie jak do tej pory wszyscy wymiękali :) często trzeba wymieniać tujeje wahaczy i łożyska w kolumnach
dobra widoczność jak dla mnie to troche za wysoko się siedzi za kierownicą ale za to jakie fotele
Pininfarina, chyba nie trzeba nic więcej dodawać ponadczasowa piękność ( jest to ostatnia alfa zanim fiat nie zaczął tam maczać swioch paluchów)
tutaj to się nie spisali chłopaki, szyby bez przerwy są zaparowane no chyba że klima jest włączona
jak ją zobaczyłem to mnie taki respekt wziął jak w kościele....:))))
bardzo dobre ( oczywiście jeśli wszystko jest sprawne a to żadkość w tych autach) słychać tylko wspaniałą prace silnika
3,0 pod maską lepiej o tym nie mówmy coś za coś, chociaż na trasie całkiem nieźle przy spokojnej jeździe jakieś 8-9 l/100 - ale kto jeździ alfą 100 km/h. Jeśli chodzi o ceny części i przeglądów w ASO to za każdym razem nie moge spać w nocy i boje się tam zadzwonić, ale naszczęście można dostać sporo zamienników nie straszących ceną zwykłych śmiertelników
samochód wysokiej klasy za nieduże stosunkowo pieniądze ja się nie zastanawiałem tylko kupiłem
jak to alfa, nie jest tak źle od czsu do czasu coś, można się przyzwyczaić
jeśli się dba i nie przeciąga okresów przeglądów to nic się takiego nie dzieje

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 i.e. QV 200KM 147kW [l/100km]

12,7