Ocena kierowcy - Alfa Romeo 164

Paweł 510-145-570, 17 lat temu
Silnik 3.0 i.e. QV 200KM 147kW
Rok produkcji 1991
Alfa Romeo 164 3.0 i.e. QV 200KM 147kW 1990-1992 - Oceń swoje auto
Dla mnie osobiscie jest to naprawde jeden z lepszych samochodow.Bardzo dynamiczne linie nadwozie skomponowane z tym przestrzennym i eleganckim wnetrzem naprawde dla mnie super!!!:)
Silnik naprawdę pieknie pracuje i wkreca sie na obroty ,posiada spory zapas mocy juz od calkiem niskich obrotow ,bardzo elastyczny -w koncu to V6 3 .0 :) Niesamowite brzmienie no i jak to w alfach ahh ten wyglad...:)
Biego wchodzą gładko ,wszystko okej ale mogła by być trochę bardziej precyzyjna
Mimo ze to spora limuzyna prowadzenie ma calkiem sportowe i naprawde rewelacyjnie sie nia jezdzi ,ma to oc lubie najbardziej cyzli "meskie" wspomaganiek kierownicy ,nie tak gdzie nei gdzie ze jednym paluszkiem tylko po prostu dwoma czuc wspomaganie ale trzeba przylozyc troszeczke wiecej sily niz w co nie ktorych ale uwazam ze to plus:)
Mam 185cm wzrostu i jak dla mnie widocznosc idealana słupki nie zabierają widoku a duża przednia szyba naprawdę daje spory obraz ,przy cofaniu podobnie. Widocznosc jak dla mnie o wiele lepsza nic w pasacie b6 .
Bardzo dobra jakość użytych materiałów wykończeniowych i spora dbałość o szczegóły .Blacharasko tak samo . Ten model ma bardzo specyficzna stylizacje i po prostu jednym sie podoba drugim nie-mi bardzo:)
Jest to włoch więc jak na włocha przystało chłodzenie bardzo wporządku nawet w wersji bez klimy ,jesli chodzi o ogrzewanei to u mnie przynajmniej silnik no troszke musi sie zagarzac zeby troche ciepla polecialo a nawet podczas dluzszej jazdy ogrzewanie nie jest az takie mocne.
No jesli chodzi o przestrzeń to jest naprawde bardzo spora. Jest chyba więcej miejsc niż w audi 100 c4 .Bardzo wygodne fotele z grubym welurem ,podgrzewane ,spokojnie moze nim podruzowac 5 osob.
No i własnie tu mam ból bo jak dla mnie to za cicho w srodku:P Kabina bardoz dobrze wyciszona i przy normalnej jezdzie spokojnej naprawde cichutko:)
Jesli chodzi o zuzycie paliwa ten silnik jest bardoz bardzo oszczedny.Raz jechalem z Warszawy do Olsztyna ,padal paskudny deszcz i nei przekraczel 80km/h spalil mi dokladnie 7,9 litra na 100km. Na trasie jadąc ok 120km/h pali ok 10litrow moze mniej. W miescie jest to spalanie przy spokojnej jezdzie ok 13,5 litra ale waha sie do 14,5 no a wiadomo przy ostrej zimie to i wiecej. Ale jak na taka pojemnosc jest naprawde bardzo oszczedny, Ceny przegladow sa normalne natomaist jesli chodzi o koszty napraw to w autoryzowanym serwisie jest drogo natomiast u mechanika gdzies koszty sa niewiele wyzsze niz np mielibysmy audi 80 V6 .
No tu daje jej naprawde 5 gwiazdek .Za okolo 5 -6 tys mozemy dostac taka alfe z 93 roku w idelanym stanie ,z klima,i jesli ktos chce skurami lub grubym welurem ,silnik 3 litrowy V6 i naprawde kawal pozodnej limuzyny ,a za juz 12 tys dostaniemy w stanie idealnym model z 98 roku z jasnymi skorami i bajerami silnik 3.0 V6 lub 2,5 TD ,goraco polecam to wspaniale auto!!!
Nie miałem z nią zadnych powaznych problemow i moj znjaomy ktory jezdzi taka ladnych pare lat tez nie mial .Drobne problemy z elektryka .
jedna jesli mozna wogole ja nazawac bylo to ze przepalily sie 2 elektro moduły i samochód niechcial opalic ,ale szybko sie to zrobiło i po klopocie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 i.e. QV 200KM 147kW [l/100km]

11,7