Ocena kierowcy - Alfa Romeo 33 II Hatchback

M-A-R, 20 lat temu
Silnik 1.3 i.e. 90KM 66kW
Rok produkcji 1991
Alfa Romeo 33 II Hatchback 1.3 i.e. 90KM 66kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
W tym samochodzie zakochałem się od pierwszego spojrzenia - była niższa niż inne, miała oryginalną i agresywną sylwetkę, gdy usłyszałem pracę silnika to już wiedziałem, że będzie moja!! Ma już 13 lat i wogóle nie ma na Niej najmniejszego śladu korozji (a zaglądałem niemal wszędzie) Ten samochód ma duszę i nawet przez myśl mi nie przejdzie by się Jej pozbyć. No i to uczucie, gdy ruszając spod świateł patrzę w lusterko wsteczne i widzę daleko z tyłu zbitą grupę obłych podobnych do siebie samochodów. Alfa Romeo ma swój niepowtarzalny styl!!
wspaniała równa praca, do 3,5 tyś obr. przyśpiesza jak inne 1.4 ale na wyższych obrotach... czysta poezja!! To wciakanie w fotel:) Wszystkie nowe samochody z silnikami 1.6 16V zostają daleko w tyle!!Ona stwożona jest do wysokich obrotów i dobrze to znosi:)
To niestety jedyna wada tego samochodu... synchronizator 2 biegu - to nawale chyba w każdej Alfie 33. Wrzucenie 5 czesto sprawia, że uderzam pasażerkę w kolano - to akurat mi nie przeszkadza ;)
Pewnie i dość precyzyjnie się prowadzi. Może jest tylko troche za bardzo podsterowna ale można siię przyzwyczaić. Jedzie jak po szynach - nawet przy 180 km/h prowadzi się bardzo stabilnie!Duży promień skrętu utrudnia trochę manewry na parkingu
Widoczność do tyłu wymaga przyzwyczajenia się ale już po 2-3 miesiącach można na pełnym gazie na wstecznym jeździć - trzeba tylko wyczuć samochód!
Wszystkie przełączniki są pod ręką, fotele są bardzo wygodne - świetnie trzymają na zakrętach i nie męczą podczas długich podróży
Mam pewne problemy z nagrzewnicą i w zimę jest trochę zimno...
Bardzo dużo miejsca nawet dla wysokiego kierowcy, pasażer obok ma niewiarygodnie dużo wolnej przestrzeni (może bez problemów wyciągnąć nogi). Z tyłu nawet przy odsuniętych przednich fotelach miejsca na nogi jest pod dostatkiem, niestety przestrzeń nad głową w tylnej części samochodu jest trochę za mała
Wyciszyć to można tylko radio!! To boxer - tego głosu po prostu trzeba słuchać. Powyżej 3 tyś obrotów silnik brzmi przepięknie i wtedy bardzo często wyłączam radio - silnik gra lepszą muzykę. BOXER !!!!!! i tylko BOXER!!
w mieście 9 w trasie 7,5 - wynik nie najgorszy zwłaszcza, że 80% drogi pokonuję z obrotami powyżej 3 tyś obr.
Śmiesznie tani samochód!! Ogromne możliwości za tak niewielki wydatek!!
13 latek ma więc usterki są. Zazwyczaj jednak wystarczy coś wyczyścić i wszystko jest OK. Z elektryką nie ma większych problemów.
Nie zawiodła mnie nigdy!!! A mam ją od 1,5 roku i sporo jeżdżę. Gdy jadę na wakazje to sprawdzam tylko ciśnienie powietrza w kołach, dolewam płynu do spryskiwacza i o nic więcej się nie martwię:)Nie muszę wozić nawet głupiego śrubokręta - nigdy nie był potrzebny!!
Alfa Romeo 33 II Hatchback