Lista ocen Alfa Romeo MiTo (45) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Hatchback 3d 1.4 MultiAir 16v 105KM 77kW
Dziwne rozwiązanie wlotu powietrza do kabiny powodowało, że woda z części szyby zamiast spływać kanalikami pod auto wpływała pod dywaniki w środku. Po wykryciu problemu wszystko OK. Przepuszcza też gumowa uszczelka tylnej wycieraczki i czasem zbierze się trochę wody pod tylną szybą. Gdy puści się kierownicę, trochę ściąga auto w prawo. Myślę,że to chyba źle ustawiona zbieżność.
~przemek
Hatchback 3d 1.4 TB 16v 155KM 114kW
Spryskiwacze bez możliwości regulacji - wycieraczka kierowcy nie daje rady oczyścić dolnej części szyby. Odtwarzacz mp3 zachowuje się dziwnie i nieprzewidywalnie. Fotel kierowcy czasami skrzypi, a regulacja części lędźwiowej wydaje dziwne dźwięki (po oparciu się o nią plecami). Ostatnio czasami w trakcie podnoszenia szyby słychać czasami pisk.
~sztandar
Hatchback 3d 1.4 TB 16v 155KM 114kW
Ja miałem małe problemy z zawieszeniem, a tak to jakieś drobnostki odkleił mi się element przy progu z napisem Alfa Romeo super glue załątwił sprawę. W zimie potrafią zamarznąć szyby boczne co może utrudnić zamykanie drzwi ponieważ szyby są bezramkowe i przy otwieraniu/zamykaniu drzwi nieznacznie schodzą na dół/górę.
~Adrian
Hatchback 3d 1.4 16v 78KM 57kW
Łożyska amortyzatorów które należy wymienić zaliczyłbym do drobnych usterek. Poza tym ten piąty bieg może być poważniejszy, ale zobaczymy jak podjadę do ASO. Mam malutkie odpryski na klapie bagażnika, które rdzewieją, niepokoi mnie to - może okazać się, że klapa już wcześniej była malowana.
~Labramut
Hatchback 3d 1.4 16v 78KM 57kW
to moja 1wsza Alfa, po Mini Cooperze S będzie mnie ciężko zadowolić. I tak: wnętrze jest ładne, solidne. Parę pierdułek już mnie niestety irytuje np. nie działa USB w systemie Blue&Me (zawiesza się i wyłącza), coś stuka jakby w nadkole lub okolic pasa bezpieczeństwa, szumi z tylnych okien.
~Shymek
Hatchback 3d 1.4 TB 16v 155KM 114kW
Często zdarzają się jakieś drobiazgi. Szwankuje podświetlenie zegarów. Podejrzewam zimne luty. Psują się silniczki od nastaw klimy, a później bardzo ciasno jest się do nich dostać. Zepsuła się trzecia lampa stopu, chociaż się tego nie spodziewałem, bo jest LEDowa, a nie z żarówką.
~Jose
Hatchback 3d 1.4 TB MultiAir 16v 170KM 125kW
Kiedyś szwankowało wspomaganie kierownicy (jest elektryczne), myślałem że to czujnik skrętu kierownicy (350 zł), okazało się że po prostu stary akumulator był niedoładowany
~meridian
Hatchback 3d 1.4 MultiAir 16v 105KM 77kW
Wkurzająca wycieraczka przednia (nowa) rozmazuje krople na wysokości oczku ;/ Gdy jest ciepło i się nagrzeje środek wnętrza samochodu to skrzypi fotel w środku
~andkon55
Hatchback 3d 1.4 MultiAir 16v 105KM 77kW
Dynamiczny silnik,unikalny wygląd,komfortowe wyposażenie,wygodne fotele,samochód \"jak przyklejony\" do drogi no i ten DNA.Jak dla mnie nie ma nic lepszego w tym segmencie aut.
~rossiaque
Hatchback 3d 1.4 MultiAir 16v 105KM 77kW
Silnik to najpoważniejszy minus tego auta. Psuje się też wiązka elektryczna w klapie bagażnika. Poza tym elektryka zaskakująco niezawodna.