Ocena kierowcy - Alfa Romeo Stelvio SUV Facelifting

Darek, ponad rok temu
Silnik 2.0 Turbo 200KM 147kW
Rok produkcji 2021
Alfa Romeo Stelvio SUV Facelifting 2.0 Turbo 200KM 147kW 2020-2023 - Oceń swoje auto
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym autem, tym bardziej że przesiadłam się z droższego na tańszy. Wrażenia mam odwrotne. od ergonomii zaczynając na wspaniałym prowadzeniu kończąc. Samochód się czuje i jest przewidywalny. Jazda przyjemna , pali 9-10l w trasie i 10-11 w mieście, ale tego się można spodziewać.
Ładnie brzmi , lekko jeździ.
Pierwszorzędna- u mnie brak łopatek przy kierownicy.A przydałyby sie.
Bardzo dobry układ jezdny z małym minusem. Przy jazdach parkingowych układ potrafi "przeskakiwać" mechanizm nie kompensuje szerokości opon i dużego skrętu. Na zimówkach tego nie ma.
Boska
Przód idealna, tył- jak to w suvach...
Mnóstwo miejsca , wszystko pod ręką, fizyczne pokrętła, bez debilnych przycisków ekranowych. Minus to inaczej niż na całym świecie włączane kierunkowskazy. Można się przyzwyczaić- po pół roku.
Grzeje szybko chłodzi dobrze.
Bardzo obszerny i z przodu ale też i z tyłu, gdzie jest dużo miejsca i wygodnie. Ogólnie samochód jest wewnątrz dużo większy niż na to wygląda z zewnątrz. Dobrze zaprojektowane i wykorzystane wnętrze.
Ogólnie to cichy i komfortowy samochód, nawet dłuższe trasy nie męczą hałasem.
Pierszy przegląd po 15000km to 1000zł w tym olej i filtr 700zł więc o czym tu mówić?
Brak usterek
Brak usterek