Ocena kierowcy - Alfa Romeo Stelvio SUV Facelifting

Piotrek P, 2 lata temu
Silnik 2.0 Turbo 280KM 206kW
Rok produkcji 2021
Alfa Romeo Stelvio SUV Facelifting 2.0 Turbo 280KM 206kW 2020-2023 - Oceń swoje auto
Inne : Alfa robi wrażenie. Co więcej, takie mile gesty - mijam kogoś w Alfie i takie mile spojrzenie, kiwnięcie pozdrawiające, machnięcie ręka - jakoś ciężko coś takiego wyobrazić sobie u użytkowników bmw, Audi itp
Po prostu szukam ciągle powodu, żeby gdzieś pojechać
W trybie D rewelacja. Silnik ładnie się wkręca, bardzo dobrze przyspiesza, ale ten lag na starcie to tak minus w ocenie pięć.
W końcu to ZF i działa jak ZF. Działa szybko i płynnie.
Przyjemność jazdy. Trochę nawet ciut potrafi tyłem zarzucić, jednak widać, że na trakcja czuwa komputer i nie da się, niestety tego wyłączyć. Jeden z najlepiej jeżdżących SUVow - a wieloma jeździłem w tym BMW, Audi, Seat.
Piękne auto, jak na włoskie to nieźle spasowane. U mnie lakier red competizione, fajnie zmienia kolor w pełnym słońcu czerwień, jak nie ma słońca auto zmienia kolor w prawie bordowy.
Do tylu ograniczona widoczność, ale to koszt tego wyglądu pięknego. Trzeba przyznać, że kamerka to słaby punk - słabo widać i do tego szybko się brudzi.
Wszystko to co potrzebne jest tam gdzie ma być.
Nie miałem okazji testować klimy. Nadmuch ciepłego powietrza ok. Choć pasażerowie z tyłu trochę narzekali, że zimno z tyłu, mimo, że z przodu było ok.
Miejsca dużo i barszo wygodne fotele. Przednie kubełki na prawdę dobrze trzymają na zakrętach. Są odpowiednio twarde. Można spokojnie przejechać 400km nie czuć zmęczenia.
Ja mam pakiet wyciszający. Do 140km/h jest całkiem ok, ale potem zaczynają się szumy. Co ciekawe przy 160km/h szumy takie same jak przy 200km/h.
No cóż, pali całkiem sporo, ale może też dlatego, że ciężko tym autkiem jechać spokojnie. Spokojna jazda w trasie da się zejść do 8l/100km, miasto około 12-13l więc nie jest dramatycznie. Jednak "niemecka" autostrada no cóż poniżej 15 litrów ciężko zejść
Jak dla mnie bardzo dobrze. Mam skórzaną tapicerkę i to na prawdę dobrze wygląda. Ogólnie rzecz biorąc to auto kosztuje tak jak wygląda i to jest ok.
Mało przejechałem ale nic się nie dzieje. Patrząc na grupy FB grupy VAG. Bmw, mercedes - tam dopiero są awarie. Alfa w porównaniu z Niemcami to praktycznie auto bezawaryjne - szczególnie polift 2020.
Zupełnie nic się nie dzieje. Wersja polift to prawie jak toyota z dawnych czasów. Nie bez powodu dają 5 lat gwarancji.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Turbo 280KM 206kW [l/100km]

10,5