Ocena kierowcy - Audi 100 C3 Sedan

Silnik 2.0 KAT 115KM 85kW
Rok produkcji 1989
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Audi 100 C3 Sedan 2.0 KAT 115KM 85kW 1988-1990 - Oceń swoje auto
Auto przestronne, duże wnętrze, praktycznie bezawaryjna obsługa to na pierwszy strzał przychodzi do głowy, lecz można by wymieniać długo... najważniejsze że nigdy mnie nie zawiodło na trasie i zawsze wróciłem do domu.
W moim aucie silnik 2.0E - 5 cylindrów w układzie pionowym, cóż... wydaje charakterystyczny dźwięk, więc albo go pokochasz albo nigdy nie zrozumiesz :) A konkretnie, to elastyczna jednostka z mocą od najniższych obrotów, z momentem prostoliniowym dostępnym od najniższych obrotów. Czyli cud malina i orzeszki !
Skrzynia ok, wydawać by się nawet mogło że im bardziej wyeksploatowana tym łatwiej zapinać biegi. Pierwszy bieg dosyć krótki, zapinamy drugi, potem trzeci, czwarty... no i piąty, a tu niespodzianka mam na zegarach 60km/h i mogę spokojnie bez szaleństwa jechać na najwyższym biegu. Elastyczność skrzyni - szacun.
Nie jest to japoński ścigacz, lecz niemiecka limuzyna więc oczywiście przy tym rozstawie osi oraz klasycznym zawieszeniu przednim i tylnej belce wleczonej ze stabilizatorem jest to swoisty majstersztyk. Geniusz tkwi w prostocie i tu taka mamy w pełnej krasie.
Duże oszklone nadwozie ze słupkami które w niczego istotnego nie zasłaniają sprawia wrażenie że siedząc w środku jesteśmy niemal "na zewnątrz" pojazdu... i proza życia z okresu zimowego... bardzo dużo powierzchni szklanej do skrobania!
Jak to w niemieckim aucie - wszystko na swoim miejscu koniec i kropka.
Wentylacja ok z małym wyjątkiem, wylot powietrza na przednią szybę powinien być szerszy i opracowany jako strumieniowy.
Przestrzeni jest ogrom, więc co jak co ale na jej brak nie można narzekać. Komplet widza + manele = żaden problem.
Jak na lata 90-te to rewelka. Jak na rok 2015 (era kosmicznych technologii) to lepiej niż rewelka:) Słychać co ma być słychać i nic ponad to, no chyba że pada i przejedziemy przez dużą kałużę to czasem w tylnich nadkolach słychać plusk, nie czepiam się... jak by co to mój model tak ma!
Ekonomicznie? Koszty utrzymania? Cóż... Benzina wiecie rozumiecie ile to kosztuje. Założyłem LPG i od razu kamień z serca. Zwrot inwestycji 1 rok (15 tys. km). Części + eksploatacja + inne ****rele = to wszystko grosze, lecz może być utrudniony dostęp w sklepach więc w sieci jest tego opór.
Model za 500-1000zł stosunek jakość/cena - poziom żaden. Model za 1000-2000zł stosunek jakość/cena - poziom mieny. Model za 2000-3000zł stosunek jakość/cena - poziom ujdzie w tłumie. Model powyżej 5000zł stosunek jakość/cena - poziom będzie żył. A tak serio to przedział cenowy na mój stan wiedzy [500-16000zł]. Każdy przypadek należy rozważyć indywidualnie, a gadki sprzedających "że Niemiec aż płakał" jak sprzedawał Audi to można wsadzić między bajki, bo dobrą i sprawną Audi Niemiec nie sprzeda i koniec dyskusji.
Drobne usterki... hm.. usterką w tym aucie jest jedynie moja żona i na tym poprzestanę swój wywód.
Poważne usterki... hm.. jak moja żona jedzie sama to jest poważna usterka gdyż zawsze coś wyskoczy, a to nie można tego a to tamtego... auto nie współpracuje! Ona nie rozumie że Audi słucha się tylko mnie i tej więzi nikt nie zrozumie:) KONIEC

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 KAT 115KM 85kW [l/100km]

8,7