Ocena kierowcy - Audi 100 C4 Avant

cherokee, 18 lat temu
Silnik 2.6 V6 150KM 110kW
Rok produkcji 1993
Audi 100 C4 Avant 2.6 V6 150KM 110kW 1992-1994 - Oceń swoje auto
stosuje zasade: jezeli wsiadam za kierownice samochodu i czuje sie jak w swoim pokoju (wiadomo maly balaganik, to co chce pod reka, mila atmosfera, fajny widok za oknem) - to to jest wlasnie ten samochod... W audi wszystko jest tam gdzie trzeba... jedna z niewielu marek do ktorych nie musialem sie przyzwyczajac.
Mam wrazenie ze biegi sa za krotkie... ale za to mozna szybko przeistoczyc sie w rakiete.
byc moze mam cos z zawieszeniem? :) nie sadze... ale do tego modelu mam nieco mniej zaufania niz do mojego Zielonego Smoka z 1980... (audi 100 z 80r. z silnikiem 1.6)... mialem wrazenie ze lepiej trzymal sie drogi.
siedzac z tylu ma sie przed soba ekran w kinie :) rewelacja. W tyl, cofanie, zawracanie... trzeba wyczuc rozmiary... innego wyjscia nie ma. Duza fura i juz... ja tam wszystko widze co chce.
wszystko na miejscu... dla palacych... popielniczka w nieszczesliwym miejscu... dzieki czemu fajki wyrzucam przez okno. (w miescie - bez paniki)
ql :)
nie slyszalem by ktos kogo wioze narzekal na brak miejsca.
tylko szum wiatru przy duzej predkosci... po miescie mily cichutki pomruk 6 cylindrow.
Z silnikiem o pojemnosci 2.6 nie wyrobilbym finansowo, wiec zalozony jest gaz... Fakt ze auto do tanich nie nalezy i czesci nie sa najtansze, jednak przy odrobinie wysilku mozna znalezc nowe czesci w bardzo dobrych cenach... Generalnie jezeli sie o niego dba odwdziecza sie niezawodna praca... Nie zdarzylo mi sie by kiedykolwiek odmowil posluszenstwa... wazne by na biezaco dokonywac wymian elementow ktore po prostu sie zuzywaja. Poprzednie Audi (80r, 1.6 silnik)... mimo ze mial 25 lat - bez problemu dojechal i wrocil z Portugalii... srednia spalania 5.5 ltr. paliwa na 100km ze srednia predkoscia 180 - 190 km/h. To dzieki temu dziadkowi przekonalem sie do Audi... i dopuki nie bedzie mnie stac na Jaguara :))))) bede jezdzil Audi. i tyle.
Moglo by byc taniej... no coz... dlatego mam 93 rok, a nie 2005... bo pewnie jezdzilbym A8.
Usterki drobiazgow? hm... ? nie przypominam sobie...
Samo z siebie nic sie nie psuje... zepsuje sie jezeli zaniedbasz i w odpowiednim momencie np. nie wymienisz pompy wody, albo paska.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.6 V6 150KM 110kW [l/100km]

11,0