Ocena kierowcy - Audi 100 C4 Avant

Gabriel, 18 lat temu
Silnik 2.6 V6 150KM 110kW
Rok produkcji 1994
Audi 100 C4 Avant 2.6 V6 150KM 110kW 1992-1994 - Oceń swoje auto
Jak na pojazd z takim stażem to uważam,że podzespoły (silnik,skrzynia biegów,sprzęgło,hamulce,zawieszenie,ogrzewanie czy elektryka) działają nader dobrze!
Jak na wiek auta motor pracuje genialnie!!!Jeżdżę nim od 4-ech lat za granicę i naprawdę niemogę narzekać na silnik,ani razu mnie nie zawiódł!!!
Skrzynia działa równie dobrze jak silnik ale czasami mam trudności z włączeniem pierwszego biegu(głównie podczas ruszania ze skrzyżowań)To jednak drobiazg,bo w BMW mojego brata dzieje się to samo:)
Jeździłem już takimi autami jak:Opel Kadet by Bertone cabrio(1600 ccm z przednim napędem)jak i BMW 325(rzędowa szóstka 2500 ccm,192KM,tylny napęd)i muszę przyznać,że AUDI 100 QUATTRO bije je na głowę pod względem prowadzenia.Przyznam,że już nie raz(głównie zimą)napęd na 4 koła wyciągnoł mnie z opresji.
Co do widoczności,to długa maska i wysunięty przedni zderzak,niepozwalają dokładnie określić odległości podczas parkowania.Z tyłem sprawa wygląda tak samo,ale w czasie jazdy sytuacja się zmienia bo nadwozie jest dobrze przeszklone a w czasie niepogody wycieraczki radzą sobie z obfitym deszczem czy śniegiem.
Jak na auto z 1994 roku to przyrządy są rozmieszczone doskonale.Przeciętny kierowca wsiada,rozejrzy się i wie gdzie co jest.
Ogrzewanie spisuje się bardzo dobrze.Już po paru minutach od włączenia silnika w kabinie zaczyna się odczuwać ciepło.
Mój brat (BMW 325) i moji koledzy (Opel Omega kombi),(BMW 520),po przejażdżce w AUDI 100,stwierdzili,że jest w nim więcej miejsca niż w ich samochodach(szczególnie z tyłu)
Audi 100 z 1994 roku można kupić już za około 10.000zł!A czy to się opłaca,to pozostawiam przyszłym kupcom tego autka.Sprawdźcie a przekonacie się:)
Auto niezawiodło mnie ani razu!!!No chyba że guma na drodze to poważny problem:)
Jedną,jedyną poważną usterką w moim aucie jest utrata oleju.Po przejechaniu około 1000km. muszę uzupełniać poziom oleju w silniku.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.6 V6 150KM 110kW [l/100km]

10,5