Ocena kierowcy - Audi 100 C4 Avant

szneider, 15 lat temu
Silnik 2.5 TDI 115KM 85kW
Rok produkcji 1994
Audi 100 C4 Avant 2.5 TDI 115KM 85kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie przy tak duzym silniku i masie samochodu no i oczywiscie blachy, zero rdzy.
Zawieszenie : wiadomo, nasze drogi jakie sa
Układ hamulcowy : zacięcie hamulca recznego
Mój następny samochód to napewno bedzie audi, najlepiej A6 2.5TDI 140KM. Napewno bez zastanowienia kupiłbym takie auto jeszcze raz i polece je kazdemu kogo nie stac na nowy samochod, a chce miec fure komfortowa i ekonomiczna.
Silniczek mimo swojego przebiegu chodzi jak pszczółka, wszystko to zalezy czy poprzedni właściciel o niego dbał. Wytrzyma jeszcze drugie tyle kilometrów. Przynajmniej wiem, ze nie był kręcony jak wiekszośc oferowanych na giełdach z przebiegiem 200tys albo i mniej. Wersja 115KM, przydałoby się te pare koników wiecej, ale i tak jest nieźle.
Skrzynia chodzi całkiem dobrze, nie mam z nia problemów, biegi przerzuca bez zadnego ale. Nastepna werjsa audi jakie kupie bedzie ze skrzynia 6-cio biegowa.
Prowadzi się jak czołg, przyklejona do drogi, nic dodac nic ując
Ze względu na gabaryty przydałby się czujnik cofania z tyłu i jeszcze mam przyciemnione szybki to troche utrudnia cofanie.
Wszystko na swoim miejscu, bynajmniej wg mojego odczucia.
Działa doskonale, zarówno chłodzi jak i grzeje.
Tu jest rewelacja, nie mozna narzekać na brak przestrzenie, ani z przodu, tym bardiej z tyłu. No i ten wielki bagażnik, w koncu to kombi.
Wg mnie jest jest super, przy 140km/h mozna spokojnie rozmawiac.
Jak na tak duży silnik to jest super. Trasa 6,5l przy V 140-160km/h. Przy oszczednej jezdzie 6l. Miasto 8l. Ceny cześci zamiennych sa naprawde niskie, proste zawieszenie np. cały wahacz na allegro mozna kupic za 100 zł, tulejka wachacza 10-20zł.
Moim zdaniem warto kupic nadal 100 z dobrych rak niz np. Mondeo z 98 r. które juz jest zardzewiałe. Co z tego ze 6-7 lat młodsze! Dobre egzemplarze trzymaja cene dosc sporą ale sa tego warte. Naprawde polecam
Moim zdaniem nie ma sie do czego przyczepic, mimo sporego wieku auta wszystko działa jak nalezy
wymiana tulejek na wahaczach, wymiana zaroweczek podswietlenia. To chyba nie sa powazne usterki???

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 115KM 85kW [l/100km]

6,6