Ocena kierowcy - Audi 100 C4 Avant

SMN, 13 lat temu
Silnik 2.5 TDI 115KM 85kW
Rok produkcji 1993
Audi 100 C4 Avant 2.5 TDI 115KM 85kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Silnik : Pracuje z fajnym dźwiękiem i czy na pusto czy załadowany idzie równo do przodu. Naprawdę różnica w dynamice jest niewielka.
Całokształt oceniam na max, bo rzadko spotykam się z markami, które mimo zaawansowanego wieku sprawują się tak jak Audi.
Diesel musi być słyszalny, nie da się inaczej, szczególnie w wiekowym autku. Hałas jednak nie dokucza za sprawą dobrego wyciszenia. Dość elastyczny nie trzeba stale mieszać dźwignią zmiany biegów. Zadowalający moment obrotowy.
Nie mam nic do zarzucenia, posiadam szóstkę - w trasy jest genialna. Jedynka nieco przykrótka ale silna i przy mocno obciążonym aucie wyrabia się bez problemu.
Precyzja układu kierowniczego, jak na tak duże auto na dobrym poziomie, sprawnie można się poruszać ale do mistrzostwa trochę brakuje. Zawieszenie zapewnia przyzwoity komfort.
Nie mam problemów, co chcę to widzę. Regulacja fotela góra-dół załatwia sprawę. Lusterka wystarczające.
Przyzwyczaiłem się do Audi, więc w każdym czuję się jak u siebie. W/g mnie wszystko jest tam gdzie trzeba i nie ma niepotrzebnych udziwnień czy patentów.
Powyżej pasa dmucha rewelacyjnie, natomiast nawiew na nogi mógłby być lepszy. Możliwe że akurat u mnie coś jest \"nie tak\" ale w osiemdziesiątce dolne partie były chyba lepiej wentylowane. Ogrzewanie przetestuję zimą.
Duuuże auto, duuużo miejsca! Tylna kanapa może troszkę krótka ale miejsca sporo, nie można narzekać na ciasnotę.
Jak to w Audi, niewiele przedostaje się do wnętrza wozu. Dopiero jadąc przy murze z otwartymi oknami można usłyszeć odgłosy z zawieszenia.
Moje auto ma 17 lat i nie można oczekiwać spalania na poziomie współczesnych diesli, ale w porównaniu do innych samochodów z tamtych czasów apetyt ma umiarkowany. około 8 litrów w mieście a na trasie przy ekonomicznej jeździe 120-130km/h wyszło mi 5,8 litra
Można wyrwać za podobne pieniądze dużo młodszego Opla czy Forda, ale one nigdy nie dorównają Audi.
Zawsze w siedemnastolatku coś się znajdzie np. czasem nie mam podświetlenia przycisków elektr.szyb, centralny czasem z tyłu nie złapie, tapicerka drzwi lekko się marszczy, i to wszystko.
Jak na razie nic się nie działo.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 115KM 85kW [l/100km]

7,1