Ocena kierowcy - Audi 80 B2 Sedan

Przemol, 17 lat temu
Rok produkcji 1986
Audi 80 B2 Sedan 1.6 73KM 54kW 1986 - Oceń swoje auto
Bardzo przemyślany projekt (poza tyłem). Egzemplarze o pewnym pochodzeniu mimo wieku mogą posłużyć jeszcze wiele lat, przy zachowaniu minimum obsługowego, pod tym względem auto jest niewymagające. + za ocynkowane nadwozie. Niedotyczy aut powypadkowych, a tych niestety jest wiele(przestroga dla kupujących)
Moc i moment obrotowy w zupełności wystarczające, prosta konstrukcja, duża niezawodność i idiotoodporność.
Precyzyjna, częsta przypadłość leciwych egzemplarzy - zurzyty synchronizator 2 biegu.
Auto prowadzi się bardzo pewnie, zawieszenie całkiem trwałe jak na nasze drogi.
Do przodu i na boki dzięki dużej przedniej szybie i tymi w drzwiach przednich niemal nieograniczone. Do tyłu gorzej bez spojlera na klapie nie widac za bardzo gdzie auto sie kończy. Już mam spojler orginalny:)
Deska rozdzielcza czytelna i jasna, wszystko w zasięgu ręki. Przyjemne podświetlenie wskaźników. Fotele wygodne.
Wentylacja ok, dużo daje szyberdach. Ogrzewanie przynajmniej w moim egzemplarzu spisuje się przeciętnie.
Z przodu w sam raz, ale bez rewelacji. Po prostu tyle ile potrzeba (mam 187 cm wzrostui 90 kilo wagi). Z tyłu poprostu ciasno, chociaż i tak trochę lepiej niż w głównym konkurencie z tamtych lat BMW e30. Bagażnik to już tragedia, nawet w modelach bez gazu - nieustawny i z małą klapą. Kanapa nieskładana.
Mimo, że mój egzemplarz jest w dobrej kondycji technicznej i bezwypadkowy to jest dosyć głośno, ale da się wytrzymać i przejechać 600 km bez specjalnego zmęczenia.
To jest to za co najbardziej kocham to auto. 7l gazu/100 km w trasie przy spokojnej jeździe, ale nie będąc zawalidrogą. Z ciężką nogą nie przekroczyłem 10. Po mieście 8-9 litrów/100 km. Ceny części bardzo przystępne, naprawy również dzięki prostocie konstrukcji i popularności.
Kiedyś auto było drogie.Obecnie za niewielkie pieniądze można znależć ładny niebity egzemplarz. Wysoka jakość.
W ciągu ponad roku posiadania samochodu, tylko jedna - przepalona żarówka światła pozycyjnego:) Wymienione było dużo więcej, ale to wynikało ze zwykłego zużycia (olej, filtry, klocki hamulcowe, amortyzatory tył).
Odpukać BRAK!!!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 73KM 54kW [l/100km]