Ocena kierowcy - Audi 80 B3 Sedan

Marcin, 15 lat temu
Rok produkcji 1991
Audi 80 B3 Sedan 1.6 70KM 51kW 1987-1991 - Oceń swoje auto
Inne : Ponadczasowy wygląd.
Świetny samochód. Przy zakupie trzeba uważnie przyjrzeć się, czy nie ma nigdzie wycieków. Mam wersję Trend Edition. Nie mam elektryki, ale nie muszę się przynajmniej martwić, że mi się szyba nie otworzy, czy że lusterka nie przestawię. Auto chyba było bite w tył i bok z lewej strony. Jednak pomimo tego, i dużego przebiegu, w środku nic nie trzeszczy.
Silnik bardzo dobrze chodzi, pali na dotyk, tylko po rozgrzaniu trochę wolne obroty falują, ale da się przyzwyczaić. Najważniejsze, że nie bierze ani grama oleju, ani płynu chłodniczego, żadnych wycieków. 70 koni, to jednak trochę za mało, jak na takie auto, ale starczy do spokojnego przemieszczania się. Jednak jeśli gaźnik jest dobrze wyregulowany, to całkiem ładnie idzie, potrafi zaskoczyć. Pomimo słabszych osiągów daję 5, bo silnik naprawdę chodzi jak zegarek.
Skrzynia pracuje idealnie, kazdy bieg wchodzi precyzyjnie, nic nie zgrzyta.
Prowadzi się bardzo pewnie, mam jakąś regulację tłumienia amortyzatorów, ale tego jeszcze nie próbowałem.
Z początku można mieć trochę problemów z widocznością do tyłu, ale tył kończy się praktycznie z końcem tylnej szyby. Ja problemów nie mam.
Wszystko na swoim miejscu i pod ręką. Od początku produkcji B3 (1986r.) do końca produkcji B4 w środku praktycznie nic się nie zmieniło (przez 10 lat), a to o czymś świadczy.
Bardzo szybko nagrzewa i chłodzi równie dobrze.
Zarówno z przodu jak i z tyłu miejsca jest dużo, z tyłu może przeszkadzać jednak trochę zbyt niski dach osobie siedzącej po środku. Auto to raczej jest przystosowane do jazdy w 4 osoby. Ja zazwyczaj jeżdżę sam, czasem w 2 lub 3 osoby, także jak dla mnie jest ok.
Przy 100km/h nic nie słychać, można normalnie rozmawiać, nie trzeba krzyczeć. Jeżdżę przepisowo, także dla mnie nie ma problemu.
Jak na ten silnik i osiągi trochę za dużo w porównaniu z mocniejszymi jednostkami.
Za cenę około 5000zł, a nawet i mniej można kupić B3 w bardzo dobrym stanie, nie zapominajmy jednak, że auta te nie są nowe, mają już około 20 lat, tak więc nie oczekujmy, że kupimy auto, które dopiero co wyszło z salonu.
Jak narazie nic się nie zepsuło.
Jw.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 70KM 51kW [l/100km]