Ocena kierowcy - Audi 80 B3 Sedan

MichalP, 13 lat temu
Silnik 1.8 quattro 90KM 66kW
Rok produkcji 1990
Audi 80 B3 Sedan 1.8 quattro 90KM 66kW 1986-1991 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik jest najlepszy w tym aucie, choć moje auto było zaniedbane zawsze odpalił, poza tym silnik jest do tego wozu idealny - dobre przyspieszenie, dobry żeby jeździć po mieście i czasem na trasę, u mnie spalanie było wysokie ale w innych podobno jest ok. 8-9 l
Przeniesienie napędu : Sprzęgło
Układ elektryczny : Jedno wielkie zwarcie
Karoseria : Rdza, szczególnie podłoga
Jeśli trafimy na zadbany egzemplarz, nawet z przebiegiem ok. 300 tys powinien służyć, ale jeśli będzie to auto zaniedbane, do którego ktoś tylko lał i jeździł, to nie ma sensu go kupować, bo to będzie droga inwestycja
Ogólnie silnik OK, choć miałem kilka wycieków oleju
Zacinał się wsteczny, być może z powodu zużytego sprzęgła - szarpało, stukało itp
Stuki w tylnym zawieszeniu, jednak gdy ich nie było to całkiem nieźle, wygodnie i dobrze na wybojach
Nie najlepiej i nie najgorzej
OK - wszystko w zasięgu ręki
U mnie była zepsuta nagrzewnica, więc ogrzewania nie było. Przy chłodzeniu na IV stopniu było za głośno
Z przodu dużo miejsca i wygodnie to plus, z tyłu też OK
Wyciszenie OK, przy zamkniętych szybach słabo słychać silnik, gdy się otworzy okna trochę słychać
U mnie auto paliło za dużo, jeśli chodzi o ceny części to jak na tę klasę raczej dość dobre
Tak jak wyżej już pisałem jak auto jest zadbane to można trafić na ładny samochód już za 3 tysiące, ale w niższej cenie to raczej się nie dostanie dobrego
Lista jest dość długa: nie działająca nagrzewnica, brak ogrzewania szyby, brak świateł mijania, brak świateł drogowych, brak światła przeciwmgłowego tylnego, nie działające radio, zacinające się zamki, woda w bagażniku, skrzypiący fotel kierowcy i pasażera
Progi wypełnione pianką, podłoga mocno zardzewiała (z powodu wypadku, lub kilku wypadków), sprzęgło do wymiany, lewa przednia półoś do bani - śruby można było w palcach odkręcać, ogólne kłopoty ze wspomaganiem kierownicy, brak hamulca ręcznego (chyba zardzewiałe linki)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 quattro 90KM 66kW [l/100km]

10,2