Ocena kierowcy - Audi 80 B3 Sedan

Silnik 1.8 S 90KM 66kW
Rok produkcji 1991
Audi 80 B3 Sedan 1.8 S 90KM 66kW 1986-1991 - Oceń swoje auto
Karoseria : 22 lata i ani krzty rdzy
Układ elektryczny : żaróweczki podświetlenia przyrządów
Bardzo dobrze wykonany samochód.Nigdy mnie nie zawiódł,nigdy nie zardzewiał.Silnik nie do zajechania.Bez problemu zniósł 10 lat zagazowania i zalegalizowano na następne 9. Szkoda,że już nie produkują tak wytrzymałych aut...
Jak dbasz tak masz-ja dbałem więc cieszyłem się bezawaryjnością.W związku z tym,że paliwem był gaz trzeba było wymienić zawory raz
Z racji wieku i wyeksploatowania czasem w niskich temperaturach były małe problemy z włożeniem jedynki i dwójki.Ale żadnej awarii i zgrzytów nie było
Tutaj też wiele zależy od tego w jakim stanie mamy elementy układu.Wymieniałem amortyzatory wraz ze sprężynami,przeguby,gumy w wahaczach,łożyska itd.Normalne sprawy wynikające ze zużycia elementów
Ogromna tylna szyba,wąziutkie słupki a,b,c i d- czego chcieć więcej.Czujniki cofania zdecydowanie niepotrzebne
Wygodne fotele,sporo miejsca z tyłu, przyciski rozmieszczone w zasięgu rąk,obsługa prosta i intuicyjna.Szkoda tylko ,że bagażnik taki mały no i bak paliwa wbudowany w oparcie tylnych siedzeń- nie można złożyć oparcia.
Sporo nawiewów i prosta obsługa wentylacji,która przez 22 lata nie nawaliła ani razu.Bardzo dobrze grzała, nawet w największe mrozy.Cicha praca wentylatora
Wystarczająca ilość miejsca dla 4 dorosłych podróżnych
Bardzo dobrze wyciszony samochód.W porównaniu do np.Astry h różnica jest ogromna- na niekorzyść Astry oczywiście
Poza wydatkami typowo eksploatacyjnymi większych kosztów wynikających z awarii- nie poniosłem
Tu już tłumaczenie jest zbędne- takich aut już nie produkują
Urwał się uchwyt do otwierania pokrywy silnika,pękła guma podtrzymująca tłumik,często przepalały się żaróweczki podświetlenia przyrządów -ale to tylko pierdołki
Wymiana zaworów po przejeżdżeniu 10 lat na Lpg

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 S 90KM 66kW [l/100km]