Ocena kierowcy - Audi 80 B3 Sedan

x1_mario, 17 lat temu
Silnik 1.8 S 90KM 66kW
Rok produkcji 1991
Audi 80 B3 Sedan 1.8 S 90KM 66kW 1986-1991 - Oceń swoje auto
Witam! Audi kupiłem 4 m-c temu i biorąc pod uwagę ten okres przedstawie moje uwagi. Auto ma już 15 lat i wiadomo że będzie się psuło. Wiele zależy od poprzedniego właściciela, jeśli dbał o samochód, wymieniał w porę zużyte elementy to ok. Dlatego przed kupnem należy dokładnie sprawdzić.
Silnik na jednopunkt. wtrysku sprawuje się dobrze. Ma wystarczające przyspieszenie i pracuje równo. Ponoć są to silniki wytrzymujące spore przebiegi bez remontów, mój znajomy przejechal na takim silniku 450tyś bez problemów. ale mój Jednak ostatnio zaczął trochę szarpać.
Skrzynie w tych audi nie są rewelacyjne, często padają synchronizatory (np. w moim) pozatym ogólnie nie są bezawaryjne. Jednakże biegi wchodzą dość lekko i bez problemów, jednak 4 bieg zgrzyta. Radzę sprawdzić biegi przed kupnem na rozgrzanym silniku.
Bardzo dobrze się prowadzi i trzyma drogi, szczególnie na zakrętach. Być może jest to zasługa opon 195, nie jechałem na innych jeszcze.
Widoczność ok, nie mam się do czego przyczepić.
Jak na 15 to jest świetnie!
Bardzo dobrze. Momentalnie robi się ciepło, gorzej w lecie z chłodzeniem, ale to w końcu auto bez klimy :)
Mam 188cm i nie mam żadnych problemów z przodu, gorzej z tyłu, ale nie jest źle
Wyciszenie bardzo dobre, jeździłem o wiele młodszymi autami które mały podobne jak nie gorsze wyciszenie, ale wiadomo do nowych auto to mu brakuje.
Nie jest źle. dużo zależy od wagi obuwia :), a także od sprawności osprzętu: sonda lambda, czujnik temp. , lewe powietrze, itp. Wartości podane przeze mnie odnoszą się do warunków letnich, w zimie może podskoczyć o jakieś 1,5l/100km
Nie żałuje zakupu, mimio tych problemów z auta jestem zadowolony. Mam nadzieje że jak to wszystko naprawię to będę się wkońcu cieszył bezawaryjną jadzą :) albo i nie, hehe. Ważne jest także to że ceny części i serwisu (oczywiście nie ASO) są naprawdę umiarkowane, tak więc polecam to auto, ale sprawdzie dokładnie, im więcej rzeczy do naprawy znajdziecie tym bardziej możecie się targować :) Pozdrawiam
Elektryczny szyberdach jest do d.... :), Prędkościomierz wariował i póżniej padł całkiem, ale już naprawione i z czujnikiem poziomu paliwa też były problemy. pozatym narazie z drobiazgów nic nie wychodzi, aha sprawcie fotele z przodu przed kupnem, u mnie się kolebocą :)
Tak jak pisałem wcześniej jeśi poprzedni właściciel dbał to ok, jeśli nie to już nie ok. U mnie do wymiany po kupnie: klocki i tarcze ( tarcze były jeszcze ok, ale urwała się jedna ze starości chyba z 8 lat miała), padł rozrusznik, przegub lewy do wymiany, do roboty mam ukł. chłodzenia bo się grzeje,wentylator się nie załącza, będe miał trochę z tym zabawy. Silnik też zaczął szarpać trochę.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 S 90KM 66kW [l/100km]

8,7