Ocena kierowcy - Audi 80 B3 Sedan

Artur Radom, 19 lat temu
Rok produkcji 1987
Audi 80 B3 Sedan 1.9 113KM 83kW 1986-1988 - Oceń swoje auto
Auto dla osób lubiących komfort jazdy połączony z dużą rezerwą mocy, a przy tym niedużego zużycia paliwa. Doskonałe auto na nasze Polskie drogi.
Silnik super. Wzmocniony jest przez fabrykę na tyle dobrze,że aby uzyskać moc 160 KM nie trzeba go już nadmiernie poprawiać. TURBO konieczne w razie tuningu dobrej jakości.
Zbyt krutki pierwszy bieg. Po za tym skrzynka bardzo żywotna. Wspaniale zsynhronizowana.
Auto komfortowe,lecz troszkę poprawek zawieszenie wymaga w zależności od stylu jazdy.
Super. Nie mam nic do dodania.
Współczynnik opływu powietrza bardzo dobry.
W cięższych warunkach nie całkiem zdaje egzamin,ale ma jak na pojazd seryjny dużą sprawność.
Miejsca jest sporo i bez problemu można zachować dystans między wszystkimi pasażerami i kierowcą zależnie od wymiarów podróżujących.
Niezłe nawet na naszych miejskich drogach. W porównaniu z innymi markami AUDI zawsze było w czołówce więc nie ma się czemu dziwić.
Na mieście pali około 9 litrów bezołowiówki 98 na setkę,ale zaznaczam mam silnik po tuningu więc nie ma się czemu dziwić. Na trasie spalanie 7,8 przy normalnej jezdzie,ale jak się przyciśnie dochodzi do 9,5.
Jakość podzespołów mechanicznych jak i wykończeniowych (plastiki, tapicerka i.t.d) doskonałe lecz cena nie zawsze jest taka jak byśmy chcieli, ale za takie AUTO opłaca się dać parę groszy.
Zamek w tylnej klapie zbyt często wymaga regulacji po za tym nic się nie dzieje.
Pompa wodna rozszczelniła się,ale to wina przeciążenia na długiej trasie na zachonich autostradach. Była to moja wina,bo wkręcałem silnik na za wysokie obroty i prawie nastąpiło przegrzanie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.9 113KM 83kW [l/100km]

9,2