Ocena kierowcy - Audi 80 B3 Sedan

zydoooo, 15 lat temu
Silnik 1.6 D 54KM 40kW
Rok produkcji 1988
Audi 80 B3 Sedan 1.6 D 54KM 40kW 1986-1991 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Przy naprawdę zjechanych hamulcach wciąż zadziwiająco szybko się zatrzyma
Gdyby nie ten brak mocy i troszeczkę ciszej w środku - miodzio, bardzo przyjemne autko szczególnie jako pierwszy samochód albo \"wół roboczy\" - ekonomiczny, trwały i bezpieczny, bardzo dobrze trzyma się drogi i prowadzi, poza tym jest łatwy do opanowania dla niedoświadczonych kierowców a i w przypadku braku opanowania strata niewielka :)
Nie jest 5, bo jednak brakuje mu mocy (wyprzedzamy z głową :)) ale jak na 21 lat pracuje równo i terkocze jak na diesla z tamtych lat przystało :) Na 5 mogę jechać 50km/h i 150km/h co mi bardzo odpowiada
Skrzynie w Audi są dla mnie idealne, i to bez względu na wiek, wchodzą lekko, czuć że bieg wszedł i pracują jak należy nawet gdy ktoś to nieumiejętnie robi :)
Zero zastrzeżeń, tak jak powinno być
Do przodu - idealnie, maska jest płaska ale widać koniec, tył się kończy zaraz za szybą więc przy parkowaniu nie ma żadnych problemów... Nawet przy braku regulacji wysokości fotela niższe osoby nie narzekają na kiepską widoczność
Tutaj tak samo jak ze skrzynią - w Audi jest perfekcyjne, wszystko czytelne, pod ręką a i świateł się nigdy nie zapomina włączyć dzięki łopatce po lewej stronie - bardzo przyjemne rozwiązanie :)
Gdyby nie to, że z tyłu pasażerowie na ciepło muszą trochę poczekać podczas gdy z przodu jest piekło, było by 5... Poza tym bardzo wydajna nagrzewnica para momentalnie schodzi z szyb... A jak dasz full ciepło na przednią szybę i postawisz jedzenie to Ci nie wystygnie - sprawdzone :D
W większych autach były problemy z miejscem na nogi, w tym nie ma... No ale są auta z większą przestrzenią chociaż uważam, że tak jak tutaj jest w sam raz
No właśnie... Starego diesla słychać z daleka w środku jest ciszej ale przy wyższych obrotach jest już mniej wesoło... Polecam jakieś lepsze audio w miarę możliwości :)
Tutaj istna rewelacja, prawie nic nie pali, niektóre części tańsze niż do polskich gratów a i naprawy nie są skomplikowane... Podsumowując - samochód za grosze, a utrzymanie jeszcze tańsze :)
Za groszowe pieniądze otrzymujemy samochód do codziennej jazdy który nie nadwyręży domowego budżetu, praktycznie bezobsługowy - aby uzupełniać płyny i od czasu do czasu przejrzeć go ogólnie... Blacha ocynkowana więc nie rozpadnie się tak szybko, jednostki napędowe równie trwałe
Znajomi którzy kupili B3 w dobrym stanie pewnie by dali 5, ja nie daję z tego względu, że oceniam własny samochód a kupiłem go w niezbyt dobrym stanie, mimo tego rzadko coś trzeba wymienić (czujnik temperatury ma prawo kiedyś przestać działać)
Nie zawiodła mnie nigdy, jak żadne Audi zresztą, nie ma problemów a jak już się jakiś pojawi to dalej umożliwia w pełni bezpieczną jazdę, bo tu nic nie ma prawa się zapsuć (zero elektroniki :D) :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 D 54KM 40kW [l/100km]

5,4