Ocena kierowcy - Audi 80 B3 Sedan

Silnik : Niskie spalanie w trasie
Układ elektryczny : Problemy z alternatorem
Zawieszenie : Bardzo sztywne
Silnik : Ubytki oleju
Bardzo wdzieczne auto napewno niejest to samochód do szybkiej dynamicznej jazdy
Silnik 1.6 D bardzo oszczedny ale brak mu mocy , masa auta i jego gabaryty sprawiaja ze auto jest za słabe ale do spokojnej normalnej jazdy spokojnie wystarcza polecam to auto na trase .Przy spokojnej jezdzie naprawde mozna zejsc do niecałych 5 litrów na 100km.
Bardzo któtka 1 i 2 auto można dopiero rozbujac dobrze od 3 .
Posiadam egzemplarz tzw. GOLASA z elektryki to mam swiatła i wycieraczki . Pomimo braku wspomagania kerownica leciutko skreca .Auto niema problemu ze skrecaniem.
Bardzo przestronne auto
Przy zakupie miałem do wyboru Kanciatego golfa 2 1.6d a Audi B3 .Wybrałem okragłe audi
Moze to tylko usterka w moim B3 ale ogrzewanie to porażka .Autem trzeba naprawde długo pojezdzic zeby sie nagrzało
Bardzo dużo miejsca
Pomimo ze jest to stary diesel to w srodku jest w miare cicho.Ale na zewnatrz to słychac z daleka ze to zwykły diesel cos w stylu starych mercedesów specyficzny klekot.
Jak na wilkosc auta i silnik tylko 1.6d bez turbo z przebiegiem na liczniku 270tys a realnie pewnie ze 400tys.to audi jest oszczednym autem przesiadłem sie z polo 1.0 ben. i zauwarzam ruznice w spalaniu .Silnik 1.6d brak mu mocy ale jak ktos sie postara to jest bardzo ekonomiczny wzłaszcza na traie .
tanie dobre auto.
Latem jest super problemy moga sie pojawic zima przy mrozach powyrzej -10.Odpalenie barrrdzo długe albo zniana akumulatora .podstawa to dobre paliwo i sprawne swiece żarowe
Silnik w aucie bierze olej ale ma do tego prawo przy przebiegu pewnie 400tys bo niejestem wstanie okreslic realnego przebiegy.sa to niskie ubytki.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 D 54KM 40kW [l/100km]

5,7