Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Avant

Stawek, 18 lat temu
Silnik 2.0 E 115KM 85kW
Rok produkcji 1994
Audi 80 B4 Avant 2.0 E 115KM 85kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
ładna sylwetka, wg. mnie najpiękniejsze auto we wnątrz, bardzo dobre wyposażenie (klima, 4xel.szyby, abs), świetne prowadzenie na drodze (troszkę podsterowny - wymaga idealnych opon z przodu) sprawi wyrafinowaną przyjemność z jazdy każdemu kierowcy. Nie polecam starszym osobom ze względu na twarde zawieszenie
Bardzo elestyczny, nawet przy niskich obrotach (prawie jak diesel) i to powoduje, że można nim jeździć ekonomicznie. Wcześniej miałem silnik 2.3l i to był najlepszy model - bardzo ekonomiczny i zrywny, ale niestety ukradli :(
bardzo precyzyjna
świetne zawieszenie, idealnie trzyma się drogi, lubi szybką jazdę, troszkę twarde na dziurach, ale na trasie nie ma lepszych.
mam kombi - widoczność bardzo dobra
nie znam lepiej zaprojektowanego auta w środku, jeździłem już wieloma autkami ale to jest najpiękniejsze i najpraktyczniejsze, troszkę brakuje mi podłokietnika, ale za 60 zł można kupić uniwersalny, świetne wspomaganie przy niewielkiej i zgrabnej kierownicy
najpierw byłem zawiedziony, ale mechanik wymienił jakiś czujnik temp. silika (był niedogrzany - koszt ok. 80 zł), i teraz jest kapitalnie!!! naprawdę świetna klimatyzacja (od 2 lat jej nie napełniałem a używam niemal bez przerwy)
bardzo wygodne autko dla 4 osób, dużo miejsca z tyłu zarówno na nogi jak i na głowę. w 5 osób na pokładzie nie polecam dłuższych tras, chyba że osoby to szczypiorki :):):) ale nawet w mondeo kombi w 5 os. jest niewygodnie
troszkę słychac szum z zewnątrz, gdyby nie to to słychać tylko miły, basowy pomruk silnika
nie jest źle - zwłaszcza z gazem, ale silnik 2.3l pali tyle samo a daje lepsze osiągi, na trasie przy szybkiej jździe - 10 litrów gazu, naprawy ze względy na prostotę konstrukcji i tanie części są wyjątkowo tanie, oleje i filtry wymieniam regularnie 2 razy w roku (jakieś 300 zł)
Mimo wieku te auta trzymają się w cenie - ale to o czymś świadczy. Warto kupić ale z dobrym wyposażeniem.
zdarzają się detale ale to auto ma 12 lat
nie odnotowałem większych problemów.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 E 115KM 85kW [l/100km]

9,7