Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Avant

Petrus, 17 lat temu
Silnik 2.0 E 115KM 85kW
Rok produkcji 1992
Audi 80 B4 Avant 2.0 E 115KM 85kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Niezawodny silnik z dobrym momentem obrotowym i wspaniale współpracujący z prostymi instalacjami LPG.
Pomimo wielu lat bardzo dobrze pracuje. Od nowości nie była rozbierana, a nawet nie był wymieniany olej.
Idzie na łukach jak po szynach. Można odpoczywać, nie trzeba ciągle kontrolować. Zawieszenie w naprawach tanie i proste.
Nie trzeba lepiej.
Wszystko proste i tam gdzie trzeba. Niestety ktoś to robił siekierą i heblem. Kierownica jak w autobusie z lat 70-tych XX w. (cienka i wielka).
Bez klimy masakra. Odradzam kupno tego auta bez klimatyzacji. Przed kierowcą wielka czarna półka oraz mocno pochylona szyba. Wszystko nagrzewa się latem i nie pomogą tutaj otwarte szyby oraz szyberdach. Kierowca czuje się, jakby ktoś suszarką dmuchał mu w twarz. W lipcu 2006 r. nie mogłem jeździć w dzień ze wzg. na temperaturę.
Wygodne fotole i baaardzo dużo miejsca. Mało przytulnie. To nawet nie biuro ale korytarz urzędu.
Jak na tej klasy auto i wiek, to bardzo dobrze. Przy 160 km/h mozna powiedzieć, że słychać prędkość (silnik i powietrze).
Przy instalacji LPG (BRC II generacja) 9,5 litra na 100 km. Patrząc na wielkość auta i moc silnika, to bardzo tania eksploatacja. Spalanie podaję LPG, a nie BP.
Tanie auto, bardzo dobra jakość, fatalne dla mnie wnętrze. Eksploatacja bardzo tania.
Bardzo tanie w utrzymaniu i niezniszczalne auto. Wymieniłem tłumik środkowy (oryginalny z ´92 r.) przy przebiegu 185 000 km. Drugi jest nadal. Trzeba się starać, by coś zepsuć, a części tanich nowych, zamienników i starych pod dostatkiem.
Nie odnotowałem takich.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 E 115KM 85kW [l/100km]