Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Avant

sindbad, 19 lat temu
Silnik 2.0 E 16V 137KM 101kW
Rok produkcji 1993
Audi 80 B4 Avant 2.0 E 16V 137KM 101kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
SUPER autko! po osiemdziesiątce o 9 lat starszej postanowiłem zostać wierny Audi i nie zawiodłem się, ponadczasowa (i piękna!!!) linia nadwozia, autko wygodne, bezpieczne, mocne... - naprawdę nie wiem jak można kupować przeróżne BADZIEWIA za ciężkie pieniądze, jeśli jest coś takiego; LUDZIE, KUPUJCIE SAMOCHODY PROJEKTOWANE PRZEZ INŻYNIERÓW A NIE KSIĘGOWYCH! :-)
przy dobrze wyregulowanym zapłonie jeździ jak burza, pod dosyć strome wzniesienia bez wysiłku na 4, 5 biegu, żadnych "dzwonków" i dławienia - dobra niemiecka robota
szkoda że nie ma oceny 6, bo skrzynia tylko na taką zasługuje, nic dodać nic ująć :-)
znakomicie trzyma się drogi, zawieszenie komfortowe ale jednocześnie wystarczająco sztywne - jednym słowem super!
avanty mają (jak to kombi) ograniczoną widoczność, ale jeszcze nikomu drogi przez to nie zajechałem...;-)
CUDO! ten samochód powinien być wzorcem dla pozostałych marek, wszystko na swoim miejscu w zasięgu rąk, bez jakiś udziwnień; gustowne, spokojne i milutkie wnętrze
wentylacja spełnia w 100% swoje zadania (ale jest mniej "ustawna" niż w modelu z 85 r(!)); ogrzewanie błyskawiczne, może jedynie zbyt wąski zakres temperatur (albo gorąco albo chłodno)
generalnie wygodnie, mogłoby być lepiej z przestrzenią (w starszym modelu z 85 r. było więcej miejsca)
jak na swój wiek (i polskie drogi...) jest rewelacyjny (zero trzasków, stuków itp.), silnik cichutki, bez wycia nawet na wyższych obrotach
mam instalację gazową, przy ostrej jeździe nie spala więcej niż 14l, co jest dobrym wynikiem; niestety części są dosyć drogie i co gorsza trudno dostępne...
tu też przydałaby się szóstka
oprócz bezpiecznika i żarówki nie zepsuło jeszcze nic drobnego (po 15 tys. km)
hmm, niestety - moduł zapłonowy napsuł mi trochę zdrowia (podobno fabrycznie zakładali szajs ze słabym chłodzeniem - odkąd założyłem nowy model modułu jest ok), oprócz tego rozwalona uszczelka między cylindrami... (stuki, 70% mocy - horror)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 E 16V 137KM 101kW [l/100km]

10,7