Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Avant

dacholicious, 4 lata temu
Silnik 2.6 V6 quattro 150KM 110kW
Rok produkcji 1992
Audi 80 B4 Avant 2.6 V6 quattro 150KM 110kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Zawstydza nowe 4wd. Ostatniej zimy dużo łatwiej wjechał pod górę niz nowe X6M
Inne
Kupiłem ten samochód by tanio wozić dzieci do szkoły, a zarazem nie tracić kasy na nowe, może i ładniejsze auta o ogromnej utracie wartości. Przeciętnie nadaje się do wożenia dzieci w fotelikach, średni jest też komfort, odczucia zapachowe i estetyka, ale zdecydowanie ma to coś.
Przyjemny dla kierowcy dźwięk, fajnie napędza ten wiekowy samochód. Robi wrażenie na innych samochodach jego elastyczność, łatwość z jaką się rozpędza. Dość ciasno zabudowany, co utrudnia naprawy, ale zdecydowanie fajniejszy od mniejszych silników.
Biegi pięknie wchodzą, podobny fun miałem tylko w nowej mx-5. Mam też nowego superba i czasem aż mnie od jego skrzyni bolą zęby. Piątka w 80tce jest świetna.
Szału nie ma, na tle nowszych konstrukcji. Pewnie w latach 90 było świetnie, ale teraz bałbym się tym jeździć szybko.
Aluminiowa. Widoczność przyzwoita, ale nie szałowa. Małe lusterka, słabe klamki i zamki, wiadomo.
Niech będzie, są bardziej irytujące rzeczy w tym pojeździe.
Nie da rady prościej. No może oprócz włączania świateł, ale w tym się poprawili. No i nie mam podłokietnika.
Niby mam klimatyzację automatyczną, ale nikt nie chce jej naprawić, bo ciasno i instalacja na freon i coś tam coś tam. Otwarcie okien i szyberdachu chłodzi, jak trzeba to zagrzeje, ale nic więcej.
Dla kierowcy i pasażera okej. Ale jeśli mam zapiąć pasy dzieciom z tyłu, to mnie telepie. Gniazda schowane pod fotelikami ( za d osoby siedzącej).
Raczej poskąpili na tym
Nie wiem czy da się taniej. Robię jakies eksploatacyjne naprawy, ale to grosze są, na tle nowszych konstrukcji. Założyłem LPG i śmieje się na stacji benzynowej.
V6, quattro, LPG, za niewiele ponad dychę. Nie da rady lepiej.
Tak nieznaczące, że nawet nie wiem co robiłem.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.6 V6 quattro 150KM 110kW [l/100km]