Ocena kierowcy - Audi 80 B4 S2 Coupe

prnit, 18 lat temu
Silnik 2.2 i Turbo 220KM 162kW
Rok produkcji 1991
Audi 80 B4 S2 Coupe 2.2 i Turbo 220KM 162kW 1990-1992 - Oceń swoje auto
Rewelacyjny samochod sportowy...lekki tuning i masz 280KM (chip) dalej kit od RS2 i mozesz liczyc na 330-350KM, dalej wymiana jescze kilku pierdol i na seryjnym dole mozna miec stabilne 400KM...nie ma tanszej alternatywy dla samochodu z napedem 4x4 ktory ma 5sek do 100 w serii....ja zakladam niedlugo chipa bo do mocy szybko sie czlowiek przyzwyczaja :)) haha..ogolnie mozna sie juz poscigac z subaru impreza, mitsubishi evo itd...nie ma wstydu :) Naprawde polecam ten samochod..ale musi cie na niego stac...i nie kupuj szrota bo latwo mozna sie wrobic w duuze problemy.
rewelacyjny "pancerny silnik" po zmianie turbiny, oprogamowania itd mozna na seryjnym dole miec nawet 400KM..tyle wytrzymuja te silniki....gang jak trzeba..niestety nie 6 cylindrow ale tez ladnie brzmi
krotkie przelozenia, wszystko dziala jak trzeba...troche mam teraz problem z synchronizatorem 2 biegu...ale ogolnie wszystko ok
quattro..tu musi byc 5 gwiazdek...czy deszcz czy snieg..samochod ciagnie jak trzeba...tym sie trzeba samemu przejechac zeby rozumiec o co chodzi...dotychcasz jezdzilem tylko samochodami z napedem na przod i czasem na tyl ale quattro jest nieporownywalne..jak inne autka szukaja trakcji...s2 jest juz dawno z przodu
coupe jest dosc niskie...widocznosc niezla ale nie taka jak w aucie osobowym..trzeba sie przyzwyczaic..
jest ok..autko ma juz swoje lata ale nie ma sie do czego przyczepic wlasciwie oprocz troche starszego wygladu..przelaczniki sa tam gdzie trzeba, wszystko ladnie pracuje..
autko ma klime..wszystko dziala ok, w moim aucie nie podoba mi sie tylko starszy panel climatronica..w s2 po 93 czy 94 roku byly juz inne...ale oprocz wygladu wszystko dziala dobrze.
jak normalne coupe..z tylu nawet da sie jechac...osobom powyzej 180 chociaz miejsca nie jest za duzo...raczej samochod nie dla rodziny ale dla dwoch osob..(chociaz dziecko bedzie mialo z tylu wygodnie)
jak na te moc i tak silny silnik w samochodzie jest naprawde cicho i nie czuc predkosci...
niestety to nie jest "ekonomiczne" auto..w miescie przy normalnej jezdzie..czyli troche spokojnie troche ostrzej samochod spala ok. 15-17l i nie ma co wierzyc w bajki..zejscie do 10-11l jest niemozliwe..samochod pali i juz..naped quattro duza moc itd.. ja uzytkuje jako drugi samochod..weekendowy..i czasem jak chce miec troche zabawy..jesli ktos mysli o zakladaniu gazu do tej juz powoli legendy motoryzacji to jest dla mnie skonczonym ......mozna go tylko popsuc..jesli nie masz na jazde tym autem to go nie kupuj i juz!..co do czesci duzo pasuje z audi 80/90 wiec nie ma problemu...z czesciami do silniko 2,2t tez nie ma tragedii..troche tego na rynku jest..w polsce sa zaklady ktore serwisuja tylko auta ze snaku Audi S wiec jest OK
nie ma nic tanszego 4x4 prawie 300KM i 5sek do 100...do tego jest to audi, duzo czesci, dostepnosc dobra...POLECAM WSZYSTKIM..jesli masz dodatkowe pytania prnit@poczta.onet.pl
to jest pancerne audi...zbudowane na audi 80 ktore ogolnie jest podobnie traktowane jest golf II...juz nie robia takich aut niestety.. jedna wazna rzecz...s2 nie bedzie sie psula jesli byla w dobrych rekach..ogolnie w polsce b. ciezko jest dostac perelke..wiekszosc aut jest po osstrym dzwonie...i lepiej dac sobie spokoj z kupownaiem auta krajowego bo beda z nim tylko klopoty(chociaz kilka perelek jeszcze jest) najlepiej przed kupnem poszukac info na forach internetowych i w firmach ktore zajmuja sie S2, oni wiedza co jest szrotem a co nie...moje autko sprowadzilem ze szwajcarii
na razie mam je krotko bo tylko pol roku ale zrobilem na poczatku porzadny przeglad...autko odzyskalo moc (przeplywka i jeszcze kilka pierdol) i jest ok, na razie nic sie nie zepsulo...ale wiadomo 14 letni samochod..wiec cudow nie ma, ale ogolnie do dziasiaj wszystko ok

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.2 i Turbo 220KM 162kW [l/100km]

14,5