Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Sedan

Silnik 1.6 E 100KM 74kW
Rok produkcji 1994
Audi 80 B4 Sedan 1.6 E 100KM 74kW 1993-1994 - Oceń swoje auto
Karoseria : Brak rudej.
Układ elektryczny : Zacinające się elektryczne szyby itp.
Doskonałe, poczciwe auto świetnie nadające się na rozpoczęcie przygody z motoryzacją. Bezawaryjne, wygodne i wierne. Posiada wystarczające standardy (wygodę). Serdecznie polecam.
Może i nie jest to demon szybkości, ale przy regularnych zmianach płynów okazuje się być bardzo pancernym silnikiem. Moja benzyna 1.6 świetnie chodzi z gazem.
Biegi wchodzą płynnie i pewnie. Nie wyskakują, a sama w sobie skrzynia jest bezawaryjna. Wiele nowych samochodów może pozazdrościć. Jak najbardziej na plus.
Co prawda łuk brany przy zakręcie nie jest zbyt mały, ale sam w sobie samochód prowadzi się pewnie i przyjemnie. Wspomaganie chodzi świetnie. Przyjemność z jazdy jakaś tam jest.
Jak na typowego sedana, to widoczność jest przyzwoita. Słupki nie zasłaniają drogi. Lusterka wystarczające. Nie ma się do czego przyczepić, choć byłem w samochodach z lepszą widocznością. Mimo wszystko jest w porządku.
Bez większych zastrzeżeń. Przyciski są dobrze widoczne i łatwo dostępne. Niestety, irytuje mnie nieco wajcha aktywująca kierunkowskaz (chodzi bardzo "kwadratowo, topornie), ale tak poza tym to w porządku.
Najważniejsze, że sprawna. Samochód nagrzewa się wystarczająco szybko, niczego więcej nie wymagam. Ponadto klimatyzacja sprawna, ale nie używam. Jest w porządku.
Kierowca i pasażerowie "boczni" mają dobrze, ale środkowy pasażer musi zmagać się ze sporym "garbem" po środku pod siedzeniami. Mimo wszystko jest wygodnie i miejsca wystarczy, by jechać w 5 osób.
Moim zdaniem wyciszony wprost normalnie. Bez szału i bez tragedii. W trasie słyszane są wyraźne szumy, ale jadąc w mieście nic się praktycznie nie słyszy.
Stary samochód = większe koszty. Może nie pali jakoś dużo, ale mógłby mniej jak na samochód z silnikiem 1.6 100KM. Ponadto nowe prawo sprawi, że koszty ubezpieczenia znacznie pójdą w górę, przez co koszty utrzymania bardzo się zwiększą. No ale daję 3 gwiazdki.
Jak na tak pancerny samochód, to jego cena jest zadziwiająco niska. Kupiłem za 4500zł i jest zdrowy jak ryba. Być może z czasem osiemdziesiątki zaczną drożeć, ale na razie jest spoko.
Normalnych usterek praktycznie nie ma, ale drobnych się uzbiera. Np. zacinająca się elektryczna szyba, szybko palące się żarówki w klamkach (niezły bajer, co nie?) itp. Ważne, że silnik zdrowy! A drobne usterki ujdzie łatwo naprawić, więc dla mnie nie jest to jakiś problem.
ZERO! Kompletny brak rdzy (ocynk), silnik zdrowy, nie bierze oleju, a części eksploatacyjne puki co się nie psują. Największą zaletą tego samochodu jest jego bezawaryjność i w tej kwestii z przyjemnością tam 5 gwiazdek.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 E 100KM 74kW [l/100km]

8,3