Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Sedan

Gunia256, 13 lat temu
Rok produkcji 1994
Audi 80 B4 Sedan 2.0 90KM 66kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ma 16 lat a jest w idealnym stanie- oczywiście jak się znajdzie bezwypadkowy egzemplarz taki jak mi się udało.
Jak dla mnie auto doskonałe, mimo 16 lat na karku po umyciu prezentuje się jak nowe, lepiej od fiatów, alf, daewoo, opli i innych pseudo samochodów. Świetnie się prowadzi, nie za dużo pali. Wsiadając do niego czuję się, że to konkretny samochód a nie jakaś zabawka. Polecam wszystkim szukającym solidnego i nie wymagającego zbyt wiele od właściciela auta.
Silnik chodzi cichutko oczywiście w pewnym zakresie obrotów. 90 koni może to mało, ale do spokojnej jazdy wystarcza. Kto nie szuka sportowych osiągów polecam jak najbardziej tą jednostkę.
Chodzi leciutko, biegi wskakują pewnie z charakterystycznym kliknięciem, nie mam do nie żadnych zastrzeżeń.
Prowadzi się pewnie, chociaż trochę buja na zakrętach, ale taki urok Audi B4. Po prostu po przesiadce z Golfa II, który był twardy jest to odczuwalne, ale dla mnie to żadna wada.
Na boki idealnie, do tyłu trochę gorzej- kwestia przyzwyczajenia.
Jak to w niemieckim woźie, wszystko pod ręką i na swoim miejscu. Dla mnie rewelka, dla niektórych zbyt surowo i prosto.
Po paru minutach cieplutko (przy sprawnym ogrzewaniu oczywiście), wentylacja ok, chociaż przy wysokich temperaturach w lecie nie daje rady sama dmuchawa. Przydałaby się klima.
Myślałem, że będzie więcej miejsca. Mi wystarcza, ale znajomi narzekają, że buda duża a miejsca mało.
W aucie do 110 km/h jest bardzo cichutko- silnik jest ledwo słyszalny, w aucie nic nie skrzypi, nie piszcze, elemnty wnętrza są idealnie spasowane.
Mi średnio spala 13-14 litrów gazu a nogi lekkiej nie mam więc według mnie jest naprawdę ok.
Za te pieniądze nie kupicie nic lepszego- może dobite A4 B5 z aluminiowym zawieszeniem, które przyprawi Was o zawał:). B4 to doskonały wybór!!!
W sumie do tej pory nic mi takiego sie nie zepsuła. Padł zamek od tylnych drzwi i termostat to w sumie tyle.
Hamulce (nie wymieniane od nowości- wymiana tarcz, klocków i korektora na ate), nagrzewnica (tylko to mnie wkurzyło) i remont silnika (brał śladowe ilości oleju a to mnie denerwowało stąd ten remont).

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 90KM 66kW [l/100km]

13,0