Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Sedan

wierny temu modelowi, 16 lat temu
Rok produkcji 1992
Audi 80 B4 Sedan 2.0 90KM 66kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Karoseria : moja ma 15 lat a jak pojechałem na przegląd to goście nie wierzyli własnym oczom że samochód tak może wyglądać żadnej najmiejszej rdzy nawet niektóre miejsca wyglądały jak by zeszły dopiero co z tasmy montażowej
to najlepszy samochód na rynku używanych pojazdów,karoseria na 30lat bez rdzy,silnik na 500tys lub więcej kilometrów,wygląd nie starzejący się tak jak cały samochód, niezwykle mocny i niezawodny prawdziwy wół roboczy na co dzień
silnik 2.0 90KM jest idealny jeśli chodzi o ekonomiczną jazdę ,na trasie przy 140km/h pali 8 litrów benzyny w mieście 10litrów.Oleju nie bierze ani grama jeżdżę tylko na b98 i na tej benzynie lepiej się zbiera ,ciszej chodzi i mniej pali i nie słychać pompy paliwa co w sumie lepiej się opłaca jak jazda na b95
skrzynia to marzenie,lepsze są tylko w bmw1 i z4
bardzo wytrzymały na naszych dziurach i tani w utrzymaniu,w A4 z2004 którą miałem dużo gorszy komfotr jazdy i katastrofa [aluminiowe wachacze] z naprawami zawieszenia i kosztami --jakaś pomyłka albo wada tego zawieszenia.Wspomaganie kierownicy idealne tak jak hamulce i wszystko inne
widoczność bardzo dobra ale nie idealna-- nie nabłyszczać preparatem deski rozdzielczej bo się odbija w przedniej szybie i to razi w słoneczne dni
wszystko w najlepszym porządku
bardzo szybko się nagrzewa w zimie ogrzewanie żadko zaparowują szyby ale w lecie wnętrze bardzo mocno się nagrzewa,jedyny sposób na to srebrne maty zakrywające czarne powierzchnie
z przodu więcej miejsca i bardziej przestronnie jak w A4 z tyłu mogłoby być trochę więcej miejsca
silnik ledwo słychać nawet przy 180km/h przy otwartym szyberdachu chałas bardzo duży
spalanie w mieście 10litrów na trasie przy 140km/h 8litrów -wiec jak na taki samochod to dobry wynik.A4 2litry benzyna-- spalał w każdych warunkach o dwa litry benzyny więcej o zimie nie wspomnę
stosunek ceny do jakości ?? pokażcie mi lepszy???niestety nie ma takiego i nie będzie!!! zresztą poczytajcie sobie komentarze o 80-ce to się przekonacie.Miałem wiele nowych samochodów ale one to pomyłka i przynajmniej nie dla mnie-- nie lubię spędzać czasu w serwisach i wydawać pieniądze na blachy są inne przyjemniejsze rzeczy ,dlatego pozbyłem się swojej A4 z 2004 i znowu mam starą i niezawodną 80 -kę szkoda że już ich nie produkują
żadnych usterek i defektów przez cały okres jaki go mam
w A4 cały czas się coś działo i trzeba było coś naprawiać a szczególnie zawieszenie ,elektrykę i te sterowniki dotyczące niektórych podzespołów ---w B4 tego nie ma i dlatego nic nie trzeba robić

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 90KM 66kW [l/100km]

8,8