Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Sedan

robertkujawinski@wp.pl, 13 lat temu
Silnik 2.0 E 115KM 85kW
Rok produkcji 1994
Audi 80 B4 Sedan 2.0 E 115KM 85kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Karoseria : bardzo dobrze zabezpieczona karoseria antykorozyjnie, ale wydaje mi się że nie wszystkie elementy karoseri są ocynkowane( np klapa bagażnika)
Silnik : poprzedbi własciciel zaniedbał auto więc miałem trochę problemów z oprzrządowaniem silnika( cewka swiece przewody, i różne czujniki)
Przeniesienie napędu : automat chwilami wlącza tryb awaryjny, zdarza się to nie sporadycznie, wiem że to któryś z czujników z czasem dojdę który. po za tym ok
Układ elektryczny : dosłownie debile zakladali centralny i coś spieprzyli w układzie elektrycznym oświetlenia po prostu nie dziala przy otwieraniu dzwi, ponadto przy otwieraniu bagaznika centralny zamyka dzwi)
Ogólnie mogę polecic to auto osobom ktore lubia dbac o auto bo trzeba o nie dbac aby odwdzieczylo sie dluga zywotnoscia. Jednym słowem stary, prosty i niepowtarzalny samochod który wymaga dbalości aby służyl długo wlaścicielowi
Zwykla 2.0 z pełnym wtryskiem jest bardzo zywotne. 250 tyś km i zero oleju. ma też wade bardzo paliwożerny w miescie, na trasie ok. silnik jest prosty w naprawach i dobrze poddaje się pod lpg.
Automat dla mnie ok. Wszystkie wczesniejsze samochody miały manual wiec to coś nowego. Bardzo praktyczna rzecz w mieście, chodzi dobrze i plynnie, wada nie ma 5 biegu ale do 120 cicho. podoba mi sie tryb sport, kazdy bieg ma długie przełożenia. Bardzo leniwe rozwiązanie, jezeli ktoś szuka do sportowej jazdy zdecydowanie odradzam. Testowałem z autem z tym samym silnikiem w manualu, automat jest sporo wolniejszy i wiecej pali średnio 2L. Do komfortowej jazdy mówię zdecydowanie tak.
Zawieszenie proste i bardzo wytrzymale, koszty części niedrogie.Zawieszenie o średniej sztywności nie lubi poprzecznych nierówności. słychac jego prace ale nie przenosi sie to na komfort pasażerów. Auto komfortowo sie prowadzi na rozmiarze opon 195/65 R15 , zmieniłem na 205/55 R16 auto stało sie bardzo sztywne a na koleinach to katasrofa trzeba miec silną rękę i spore umiejętności w prowadzeniu. Na dobrej jakosciowo drodze rewelacja jak po sznurku. Więc wybór nalezy do was. Ogólnie na nasze drogi zawieszenie ok pod warunkiem że mamy węższy profil na feldze 15.
auto dośc przejrzyście zaprojektowane, bardzo dobra widoczność, tylko w lusterkach nie mogę wyczuć tylu samochodu. Z przodu i na boki ok, mimo sporych gabarytów auto bardziej wyczuwalne niż moja poprzednia astra.
jak to niemieckim aucie, prosto i bardzo przejrzyście zaprojektowane przyciski. wszystko na swoim miejscu. przyciskow nie ma wiele bo to bardzo proste auto.W środku widać postęp czsu wobec nowych aut ale wszystko starzeje się powoli i z godnościa audi. duzy plus za ergonomię
to nie jest najmocniejsza strona auta, miałem możliwośc to odczuć wymieniając nagrzewnice po prostu za jakiś czas bynajmniej w tych autach trzeba wymieniać( cala deska do zdjecia, dużo pracy i czasu aby wymiana trwala 10min) po wyminie ogrzewanie super nawet są nawiewy na nogi pasażerów z tyłu. wentylacja latem ok tym bardziej że jest szyberdach.
Miejsca z przodu jest sporo z tyłu wystarczająco 4 paseżerów podróżuje moim zdaniem bardzo komfortowo, 5 już nie dlatego że tylna kanapa jest wyprofilowana dla 2 osob. fotelik dla dziecka bez problemów tez da się zamontowac dobrze leży.
Wyciszenie jest naprawde dobre. zarówno zima jak i latem. do 120 mozna spokojnie rozmawiac, póżniej pojawia siespory szum( wiek konstrukcji robi swoje)dodam na wyciszenie ma również wpływ używanie opon,wymieniłem opony na nowe i cichsze. Ja uzywam zima 195/65 R15 uniroyal ms 66 są bardzo cichutkie polecam, latem uzywam Pirelli P 7 w rozmiarze 205/55 R16 te oponki pomagają dobrze wyciszeniu.
Tu najmniej pozytywów w mieście pali 16-17 L przy spokojno-umiarkowanej jeździe. mam co prawda zwykłą instalację lpg ale cudów nie bedzeie silnik znany jest z paliwożerności w miescie. Na trasie przy jeździe 100-110 spokojnie mieszczę się w 9L. Jeżdzę 80% w mieście przy obecnych cenach paliw, ten samochód raczej bym nie wybrał bym ponownie wlaśnie przez wzgląd na zuzycie paliwa w mieście. dodam że dbam jak moge o stan techniczny auta wiec czesto zaglądam do warsztatu z lpg i mam wszysto wyregulowane pod katem aby nie był zbyt slaby, ale miał gazu pod dostatkiem.
warty swej ceny, ale dla mnie troche kosztowny w utrzymaniu. Ciezko o dobry egzemplarz, na rynku wtórnym. w tych rocznikach w jakich wystepuje trudno o bardziej wytrzynały samochod. dobrze trzyma cene gieldowa, za podobne pieniądze mozna miec kilka lat młodszy egzeplarz innej marki ale czy bedzie tak zywotny? odpowiedzcie sobie sami!
nie ma aut w których nie zdarzałyby sie drobne usterki. Auto jest wykonane z dobrych jakościowo materialów więc jest dośc wytrzymałe, ale usterki się zdarzają nie często trzeba po prostu dbac o to aby je systematycznie naprawiać. ogólnie ok
Jak wcześniej powiedziałem auto wykonane jest z dobrych starych materiałów. Na obecne czasy to bardzo prosta konstrukcja ktora potrafi zrobic wieksze przebiegi niż obecne nowe auta. Nie wysilone jednostki napedowe wróżą przebiegi bez napraw spokojnie 500 tyś i wiecej.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 E 115KM 85kW [l/100km]

12,0