Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Sedan

GWIZDEK 50, 19 lat temu
Silnik 2.0 E 115KM 85kW
Rok produkcji 1992
Audi 80 B4 Sedan 2.0 E 115KM 85kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
super auto, ja po prostu jestem nim zachwycony, choć jeżdżę dopiero 8 miesięcy. Gdy kiedyś będę zmieniał to raczej znowu na AUDI -to solidna firma, a nie jekieś tam francuzy, czy włochy
mocy wystarczająco dużo (mimo, że jeżdżę na LPG), trochę głośno po przekroczeniu 3500 obr/min i 120 km/h ale... niektórzy lubią taki pomruk :)
niby wszystko OK, ale w mroźne poranki trochę ciężko ze wstecznym. Po za tym jak najbardziej OK.
Bardzo dobrze trzyma sie drogi-jest po prostu przyklejona. W śnieżnym lutym 2005r. na expresówce pod Płońskiem pociągnąłem nawet 160 km/h bez obaw. Wspomaganie dobrze wyważone. Zawieszenie też dobrze dobrane na trasę, w mieście trochę czuć dziury, ale może to moje zużyte amorki...
U mnie "very good", ale wiem że niektórzy mają problem z widokiem wstecz- ja mam elegancki spojler i przez to "czuję" tył auta.
To po prostu PIĘKNE i PONADCZASOWE auto. Niektórym nie podoba sie "ponure" wnętrze w niemieckim stylu (za to solidne i poręczne) ale można je ubarwnić jakimiś detalami.
zimą bardzo szybko sie nagrzewa, może latem troszke za mało "chłodzi", ale jak ktoś ma klimę to ma super - ja niestety nie mam :(
z przodu bardzo dobrze-dużo miejsca i wygodne fotele, z tyłu- osobiście nie wiem, bo nigdy tam nie jechałem :) ale wysoki kolega troszkę się skarżył...
niby dobrze, ale... mogło by być lepiej wyciszone od silnika, bo ja jednak lubię w ciszy słuchać muzyki w trasie. Do tego polecam jakieś ciche oponki np. Goodyear-Excellence, bo od laczków też jest głośno
nie jest najoszczędniejszy ale ja jeżdżę na LPG i w trasie mam zawsze poniżej 10 l/100km
w tej kategorii moze nie wypada najlepiej, bo nie jest to auto tanie jak na swój wiek, ale... czasem warto zainwestować, by potem "wiedzieć co się ma"
poza płynami eksploatacyjnymi i świecami jeszcze nic nie wymieniałem. Sorki- i akumulator zimą, bo tamten był włożony "za mały"
lejesz i jedziesz :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 E 115KM 85kW [l/100km]