Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Sedan

Bastek, 18 lat temu
Silnik 2.0 E 115KM 85kW
Rok produkcji 1994
Audi 80 B4 Sedan 2.0 E 115KM 85kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
jestem zadowolony z tego auta wczesniej jeżdziłem Oplem Astrą 1.4 i nawet nie porównuję tych dwuch aut
cicho pracuje na niskich obrotach, 85 kW wydaje sie byc wystrczajaca mocą na ten silnik, przy szybkim przyśpieszaniu nosek ładnie podnosi sie do góry, nawet wieksze obciązenie samochodu nie powoduje większych problemów przy wyprzedzaniu - samochod nie pyta sie czego kiedy naciska sie na pedał gazu :)
krótkie przełożenia, łatwa obsługa biegi można zmieniac jednym palcem
stabilne auto dobrze trzyma się drogi, nie wyłapuje małych dziur na drogach przelatuje nad nimi, ogólnie ładnie sie prowadzi, nie polecam zakładania opon na niższym profilu niżeli zaleca producent
widoczność przez przednia szybe doskonała, niskie osoby moga wyregolowac sobie wysokosc fotela dla zwiekszenia widzocznośći, natomiast tylna szyba no cóż ...
przedni zderzak mogłby byc troche nizszy duzo powietrza wchodzi pod spód samochodu przez co zwieksza sie spalanie
zimą grzeje elegancko po uruchomieniu zimnego silnika w środku dosyc szybko robi sie cieplutko, latem nie ma żdnej rewelacji na szczescie mam szyber dach
duzo miejsca jestem osoba sredniego wzrostu i jak dla mnie bardzo fajnie, sadze ze wysokie osoby tez nie beda miały problemu ze zmieszczeniem się
zaskakujaco dosyc cicho w środku przy wysokich obrotach jestem zadowolony
na benzynie spalanie dobre jak na pojemność silnika, po wsadzeniu instalacji gazowej potrafił zjeśc spore ilości gazu ale to do czasu kwesti dotarcia membran. Spalanie gazu: cykl pozamiejski ok 9l/100km, miasto 11-13l/100km
auto ma juz troche lat a cena trzyma sie określonego poziomu, Audi B4 stało sie dosyc popularn samochodem przez co nawet sprzedając go po roku nie straci sie duzej ilości pieniedzy
nie zwrociłem uwagi zeby cos sie popsuło, poza drobnymi elementami zawieszenia które na naszych swietnych drogach szybko sie wybijaja :/
nie miałem w nim usterek jak na taką ilość przejechanych km, chociaz ostanio zauwazyłem problemy z układem chłodzenia, radze pilnowac temp silnika przegrzanie moze skonczyc sie zle - wciągnieciem uszczelki głowicy lub powazniejszymi konsekwencjami

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 E 115KM 85kW [l/100km]

9,5