Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Sedan

Guccikus, 13 lat temu
Silnik 2.3 E quattro 133KM 98kW
Rok produkcji 1991
Audi 80 B4 Sedan 2.3 E quattro 133KM 98kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Silnik : 133 konie mechaniczne przy masie nieco ponad 1300kg spisują się naprawdę wzorowo.
Karoseria : Mimo ocynku, pojawiająca się rdza
Przeniesienie napędu : Kosztowna wymiana sprzęgła
Zawieszenie : Bardzo drogie części zawieszenia w Quattro
Mimo wielu drobnych wad, jest to świetne auto, posiadające charakter, świetny dynamiczny i elastyczny silnik dające możliwość wygodnej i emocjonującej jazdy.
Naprawdę przyjemny dynamiczny silnik, niesamowity odgłos pięciocylindrowego jednorzędowca. Świetne przyśpieszenie nawet przy wyższych prędkościach.
Miałem problemy ze sprzęgłem, sama skrzynia bez zarzutów gładko wchodzą wszystkie biegi. Niczym się nie wyróżnia.
W mojej 80ce pojawiały się problemy z łożyskami, wybijały się wahacze. Niestety części zawieszenia dla Quattro są dosyć drogie.
Trochę za szerokie słupki przedniej szyby. Poza tym bez zarzutów.
Wszystko w zasięgu ręki. Nie jest to może super nowoczesne auto, ale jak na swoje lata bardzo wygodne i funkcjonalne.
Kiepski dostęp do filtra kabinowego, w trybie ogrzewania bez zarzutów. Problem w lecie, nawet na skręconej temperaturze na minimum nawiewa ciepłe powietrze.
Z przodu naprawdę wygodne przestrzenne auto - limuzyna niższej klasy. W moim egzemplarzu brakowało mi jedynie podłokietnika dla kierowcy. Z tyłu nie jeździłem :D Jest tam jednak chowany podłokietnik po środku, pies nie narzeka :)
Do ok. 140 wyciszenie w pełni zadowalające, słyszalny odgłos silnika wręcz jest przyjemny. Powyżej 140 zaczyna robić się głośny ale i tak nie bardzo jest gdzie jeździć z taką prędkością na dłuższą metę.
No cóż. Ekonomiczność tej wersji pozostawia wiele do życzenia. Spalanie w zimie w mieście ok 16l/100km (co prawda to było jeszcze zanim została wyregulowana). W lecie przy dynamicznej jeździe niewiele lepiej. Jednak w trasie można zejść nawet nieco poniżej 9 litrów. Mogłoby być lepiej ale frajda z jazdy niesamowita!
W tym momencie można kupić za całkiem nieduże pieniądze, a jest to Audi i nadal to czuć!
Z drobiazgów tak naprawdę problemy sprawiały żarówki w desce rozdzielczej (ze starości), czujnik temperatury (znany problem), u mnie dodatkowo przecieka chłodnica, zacina się przekaźnik świateł awaryjnych, nie działa zamykanie centralnego.
Niestety miałem kilka poważnych usterek ponieważ zanim trafiła w moje ręce stała 2 lata w garażu z przeciekającym dachem. Najgorsza jest rdza nadwozia przy drzwiach w okolicach nadkoli, stukanie popychaczy zaworów w silniku. Nie mniej jednak żadna usterka nie unieruchomiła samochodu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.3 E quattro 133KM 98kW [l/100km]

11,0