Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Sedan

krzysztof, 13 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1993
Audi 80 B4 Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
nic mnie tak nie denerwuje jak tępe opinie jakiegoś gienka i gościa o psełdonimie futre goscie rozpisują niestworzone rzeczy jak zrobił liste usterek to sie nie mogłem powstrzymac ze smiechu a ta stronka powstała aby użytkownicy samochodów rzetelnie opisywali o swoich odczuciach a nie historie z palca wyssane ale do rzeczy silnik tdi to niska kultura pracy niskie spalanie niska awaryjność oczywiscie jak dbasz tak masz i 90 koni w audi 80 to troche za mało przy włączeniu klimatyzacji odczywalny spadek mocy przynajmniej u mnie co do awari to przy 310 tyś km musiałem zregenerować wtrysk sterujący objawy jakie miałem to podczas przyspieszania nagłe szarpanie tak jak by na ułamek sekundy odcinało paliwo z nową końcówką + robocizna w boshu bielsko biała 400 zł i teraz jest wszystko ok poza tym nic nie robiłem a jeszcze świece żarowe wymieniałem 28 zł sztuka jak byscie sami wymieniali to odkręcać świece na ciepłym silniku bo można ukręcic to tyle co robiłem przez 3 lata rozrząd oczywiscie obowiązkowo po zakupie pompa wody nie jest na rozrządzie to co drugą wymiane bez strachu nawet jak się zatrze to z rozrządem nic sie nie stanie dolewam ok 1 litra oleju od wymiany do wymiany wymieniam olej co 15000 km 10w40 półsentetyk poza tym w zimie przy -28 i nowym akumulatorze zapala bez problemu i troche dłógo sie nagrzewa ok 3-4 km żeby zaczeło lecieć ciepłe nie gorąc ale diesle tak mają
skrzynia chodzi dość dobrze nie ma problemów z żadnym biegiem wsteczny też wchodzi dobrze dobre przełozenia dobrane do tdi żadnych luzów ani zgrzytów przy 320000 km
może nie jest to wzór bo do forda mu dużo brakuje ale nie ma co narzekać przynajmniej jest wytrzymałe i tanie jak coś trzeba zrobić oczywiscie przy oponach 195 65 15
widoczność jest dobra słupkisą cienkie nie zasłaniają widocznosc do tyłu jak to w sedanie trzeba wyczuć auto ale ogólnie jest dobrze
wszystko jest pod ręką włącznik świateł jak dla mnie genialne rozwiązanie są tacy co narzekają ale ja nie z minusów to za daleko odsunięta klamka do otwierania drzwi poza tym ok
tak jak pisałem wolno sie nagrzewa w lecie klima chłodzi w miare sprawnie po wymontowaniu filtra przeciwpyłkowego dużo lepiej wieje
nie jest to passat ale też nie jest żle napewno więcej miejsca jak w a4 golfie 4 czy astrze jedyny minus troche za niski jest wysokie osoby mogą mieć problem ale ja przy 178 cm mam wystarczająco miejsca
ok jak na te lata może być na pewno jest ciszej niż w golfie 3 tdi
najmniej 4.7 na trasie bielsko kołobrzeg nie przekraczając 110 km h po miejscu 12 km mam do pracy ok 6 zbiornik paliwa ma 80 litrów to można zrobic przy spokojnej jeżdzie 1500 km a to jest wielki plus
mogła by byc troche tańsza w zakupie ale ceny czesci juz nie są takie drogie dużo zamienników
usterki to wymiana wtryskiwacza 400 zł wymiana chłodnicy od klimatyzacji wraz z nabiciem plus robocizna 600 zł to tyle

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

5,7